Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor mit illik? Tegezni...

Ilyenkor mit illik? Tegezni vagy magázni?

Figyelt kérdés
17 éves voltam, amikor találkoztam bátyám barátnőjének a szüleivel. Nem ajánlották fel, hogy tegezzem őket, így nyilván nem is tettem, azóta sem. Tavaly (20 voltam) a család barátaival is találkoztunk, egy körülbelül azonos korban lévő házaspár, még egy pár évvel idősebbek is. Csak pár percre találkoztunk, de azonnal mondták, hogy nehogy magázni merjem őket. Ezután elváltunk, azóta nem találkoztunk, tehát nem volt alkalmam többet beszélni velük. Most viszont hamarosan esküvő lesz, és újra fogunk találkozni. Ilyenkor mi illendő? Tudom, hogy bunkóság visszautasítani, ha egyszer felajánlották, hogy tegezzem őket, de nekem fura, hogy akiken keresztül, akik miatt ismerem őket, őket pedig magázom.
2017. márc. 16. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akik felajánlották, azokat tegezd nyugodtan ezentúl bármikor, akik pedig nem, azokkal nyilván magázódj.
2017. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
(Az ő döntésük mindkét esetben, nem kell ebből problémát csinálnod.)
2017. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én van hogy nem tegezem a velem egykorúakat se, de nekem a maga meg az ön, főleg az ön nem teszik, így inkább ennél azt mondom hogy te, nekem az első kettő azt sugalja, hogy az adott személy nem akar megismerni.
2017. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!