Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meghalt anyunak a barátja,...

PicúrHógolyó kérdése:

Meghalt anyunak a barátja, akivel sok évig voltak párkapcsolatban. Ilyenkor mit illik, én is vegyek feketét 6 hétig, vagy az túlzás?

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ember, érzés függő. Van aki így is kifejezzi az érzéseit, van aki nem. De kelleni nem kell, az számít amit belül érzel. Egy fekete ruha csupán külsőség. A temetésre természetesen fekete ruha.

Nézd... nekem a szüleim szinte egyszerre haltak meg december elején.. nem járok feketébe, igaz színes ruhákat sem hordok, sötétkék vagy fekete nadrágba járok, szürke, fekete, vagy semleges színű pólókkal, kardigánokkal. Viszont évekig egyedül gondoztam a szüleimet, és szinte bele rokkantam ebbe az egészbe... mindent egyedül intézek, és fizetek. a nővérem feléjük sem nézett 5 éve, most sem segít semmit, semmibe... Ő feketébe jár, és őszintén? Nem is értem ugyan miért ?

2017. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:( Nagyon sajnálom, megrázó egy ilyen, főleg ha a szüleid. Részvétem!

Nekem nem volt az, de már nagyon megszoktam, hogy "van" nekünk. Most meg olyan szürreális ez az egész. Annyira nehéz látni mások fájdalmát, főleg ha az a másik az anyám. :'(

És köszönöm a válaszod.

2017. márc. 16. 11:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érzések nincsenek úgymond családi papírhoz kötve. Ha szeretted, és úgy nérzed neked ugy könnyebb, hogy feketébe jársz, tedd azt :) Engem sokklona és sokkal tovább tetana feldolgozni, elfogadni. Nem vagyunk egyformák, és a régi megsuokások is kezdenek elveszni, kikopni.. ez nem mindig jó, de halad a világ, és a kor előre..

Sajnálom, vigyázz az édesanyádra :)

2017. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!