Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor fog megszűnni az felfogá...

Mikor fog megszűnni az felfogás, hogy sapkában lenni bizonyos helyzetekben illetlenség?

Figyelt kérdés

Pl egy téli napon,miért ne lehetne sapkában templomba menni,vagy hasonlók.


Ki találta ki azt,hogy ez valami bűn?


2017. márc. 16. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Soha. Ez nem bűn , hanem illetlenség. Egyéb zárt helyen sem illik sapkában, kalapban lenni.
2017. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De miért?

Mit sért ezzel valaki?


Ez kb olyan,hogy a fekete macska szerencsétlenséget hoz,vagy valami hasonló babona,népbolondság.

2017. márc. 16. 19:05
 3/19 A kérdező kommentje:

Állítólag a nőknek lehet kalapban lenni az "illem"szerint.


Én pl egyházi iskolába jártam,és télen a -10 fokban nem volt fűtés a templomban,és sapkában volt.

Aztán kifelé jövet egy tanár levette a fejemről,mintha valami bűnt követtem volna el,másnak ártottam volna.

Pusztán védtem magam a hideg ellen.

2017. márc. 16. 19:08
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem, ez egyszerüen bunkóság - kb olyaa, mintha alsógatyában mennél nyilvános helyre, vagy szakadt farmerban színházba.
2017. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Már miért lenne ugyanaz,ha alsónadrágban mennék?

Az nem illem kérdése,hanem törvény sértő,mivel közszeméremsértésnek minősülne.


Az viszont,hogy sapkában vagyok,nem bűncselekmény.


A napszemüveget még megértem,mert ugye ha két ember beszélget,akkor jó ha van szemkontaktus,de egy sapka semmiben nem gátolja a kommunikációt.

2017. márc. 16. 19:10
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha valaki szakadt farmerben megy színházba az is végül is az ő dolga.

A lényeg,hogy ne legyen koszos.

Azért megy,hogy megnézze az előadást.

Mi köze másnak ehhez,ha neki ez nem kellemetlen?

2017. márc. 16. 19:12
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Járj zsinagógába, ott kötelező a sapka!
2017. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Mivel VANNAK illemszabályok és azokat illik betartani, ha nem akarod, hogy müveletlen, igénytelen bunkónak tartsanak!


Attól, hogy neked nem tetszik, a szabály nem változik. És ezen az sem változtat, ha még napokig itt hözöndsz.

2017. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

A templom az Isten háza... azért mész oda, hogy kimutasd az imádatod és alázatod. Egyikhez sem illik a sapka.

A tanárod rosszul tette, hogy levetette a sapkádat. Inkább lepofozni kellett volna!

2017. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ezek mind marhaságok,azért mert egyszer ezt valaki kitalálta,attól sok értelme nincs.


Az ember azért találta ki,hogy sapkát gyártson,hogy ne fázzon a feje...


Ha pl egy nőnek lehet mély dekoltázsos ruhát felvenni,akkor sapkát miért ne lehetne felvenni,ha fázik az ember feje?

2017. márc. 16. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!