Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenségnek számít-e, ha...

Illetlenségnek számít-e, ha első randin egy lány visszautasítja, hogy kifizessék a menüjét/kávéját?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 08:07
 1/9 Alain Delon ***** válasza:
42%
Szerintem nem.
2017. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez ne illem kérdése... (Mert olyan illemszabály sincs, hogy a másiknak illik kifizetni). A felfogás és szokás kérdése. Ha a lány úgy véli, a kapcsolatuk még nem terelődött olyan mederbe, vagy eleve látja, hogy ebből nem lesz semmi - elutasíthatja. Ez az ő véleménye, felfogása, tehát elvi kérdés.
2017. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Azt nem értem, miért kötik ezt a kérdést a randizáshoz. Ez inkább annyit jelent, hogy valaki meghív valakit valamire. Majdnem olyan, mintha lenne egy zacskó cukorkád és megkínálod belőle a melletted sétáló akárkidet. Veszel egy szemet, leosztod darabszámra, aztán kifizeted a 10,5 forintot? Hülyeség ezt női-férfi szerepekre lebontani, mert ez csak egy meghívás. Ha meghív valaki és azt te elfogadod, akkor nem fizetsz. Nagyon nem akarod magad egyenlőtlen félnek érezni, legfeljebb azt mondod a következő alkalomkor te hívod meg őt, és ennyi.
2017. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egy kicsit az,bár felfogás kérdése.

Én nem utasítanám vissza, maximum vmelyik következő alkalomkor visszahívom.

2017. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én azt szeretem, ha a lány kezdeményezi, hogy kifizeti a saját részét, én pedig - ha akarom - akkor visszautasítom.


És azt is szeretem, hogyha a lány, miután esetleg visszautasítottam azt, hogy ő kifizesse a saját részét, nem csinál szánalmas és nevetséges feminista ügyet abból, hogy foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy de, márpedig ő fizetni akar, akkor is, ha cigánygyerekek potyognak az égből.

2017. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a feleségem első alkalommal azt mondta, ki-ki alapon megy. Ő kikéri, én kifizetem. :-)) Persze nem engedte fizetni, de feszültségoldásnak jó duma volt, meg megtudtam, hogy van humora.
2017. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Manapság már nem. Önállóságot sugall, és azt, hogy neki is megvannak a forrásai, nem szorul a másikra.
2017. febr. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gebasz1 ***** válasza:
65%
nem
2017. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%
Ha valaki meghiv, akkor az fizet aki meghivta a másikat! Ez nem sugall semmit! De igen is illik a fiúnak fizetni!!!
2017. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!