Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezés-magázás kérdéssel...

Tegezés-magázás kérdéssel kapcsolatban mit jelent az ha valaki letegez, visszalép, majd újból letegez? Ezzel a fölényét akarja éreztetni vagy egyszerüen nem tudja mi a helyes?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha valaki tegezve szól hozzád, akkor te is tegezd őt, ez ilyen egyszerű.


Iskolában szokott lenni, hogy a tanár tegezi a diákokat, a diákok viszont magázzák a tanárt, de ezen kívül más helyzetben nem kell elfogadni ezt.

2017. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát amikor tegzve szól tegezzem,amikor magázva akkor magázzam?Ez lenne a megoldás.
2017. ápr. 4. 23:11
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Hogy lehet ilyen apró dologból ekkora ügyet csinálni?


Egyszerűen megkérdezed, hogy tegeződhetünk? Ennyi.

2017. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kellemetlen a dolog,mert hol tegez,hol magáz az illető és hivatali személyről van szó,mindeketten fiatalok vagyunk és nem érzem ugy hogy megkérdezhetem tőle.De amikor ő tegezve szól én se szólok hozzá magázva
2017. ápr. 4. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én ilyenkor is megkérdezem, hogy most tegeződjünk, vagy magázódjunk? Persze elviccelem és annyi, megbeszéljük és ahhoz tartjuk magunkat. Az is lehet, hogy már annyira megszokta a magázódást, hogy nem megy neki a tegeződés. Ha egész nap mindenkivel magázódik, akkor előfordulhat.
2017. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az elképzelhető,hogy azért tétovázik és hol tegez,hol pedig magáz.
2017. ápr. 5. 08:54
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Azért nehéz a válasz, mert éppen a lényeget hallgattad el: milyen a viszony köztetek ?

Ha pl. munkatárs, de főnököd, vagy munkatárs, de beosztottad, akkor az szerint kell. Ha a cégnél olyan szokás van, hogy mindeni mindenkit magáz, akkor az szerint. Ha eladó-vevő a viszony, akkor meg az szerint, stb.

2017. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az általános kezelő orvosom,mindeketten nők vagyunk,hasonló korosztály.Magázódtunk kezdetben,majd átváltott tegezésbe.Utána megint magázott a rendelőben.Azon kivül tegeződtünk.Nekem ezzel az a gondom,hogy mostmár nem tudom,hogy szóljak hozzá magázva vagy tegezve.Mondjuk ha a rendelőbe megyek akkor nekem nincs merszem tegezve szólni hozzá,nem is lenne helyes,ha magamtól úgy szólnék hozzá,mert elsősorban mégiscsak a kezelő orvosom
2017. ápr. 5. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Pont par napja voltam dokinal es kertem hogy tegezodjunk mert egy oras beszelgetes volt, egyszerubb. Azt mondta hogy sajnos neki nem szabad, mert diszkriminacio azokkal szemben akikkel nem tegezodhet. Ö se ert egyet ezzel de ez van sajnos. Szoval szerintem civil kornyezetben tegezodhettek de a rendelöben nem.
2017. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es:Igen,valószinüleg az van,hogy ő is inkább tegeződne,de a rendelőben ez nem mindig kivitelezhető.Jobban belegondolva amikor a renedelőben tegezett akkor a nővér nem volt ott,meg senki nem hallotta.Amikor meg csak egy aláirásért mnetem hozzá és egy idejüleg mentem be egy másik pácienssel,hogy ne kelljen időpontot kérni azért az egy percért,akkor mágazódva és hivatalosan beszélt hozzám.Valóban diszkrimináció lett volna a másik pácienssel szemben,meg azt is gondolhatta volna a másik páciens,hogy én oda csak ugy bejárkálok időpont nélkül,mert a doktornő ismerőse vagyok és akár lehet szóvá is tette volna.Valószinüleg nem is szokott minden pácienssel tegeződni.A civil életben meg ezek szerint nem zavarja a közvetlenebb viszony.
2017. ápr. 5. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!