Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol van az a határ amikor...

Hol van az a határ amikor vendégségben a házigazda előtt felvállaljuk az ellenvéleményüket s amikor illendőségből eltitkoljuk?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 09:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkoljuk el, csak nem veszekszünk vele, ha nem kell.
2017. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

tehát ha ő közli hogy de az nem úgy van ahogy gondoljuk akkor elhallgatunk? vagy mondjuk a következő érvet egész addig amíg kulturált marad?

vagy ha mond egy nyilvánvalóan hibás logikátlan erőltetett érvet akkor elhallgatunk?

2017. ápr. 11. 09:41
 3/36 anonim válasza:
100%
Vitatkozni lehet, veszekedni nem erdemes.
2017. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
mi a különbség?
2017. ápr. 11. 10:00
 5/36 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Ha valaki tényként közli a véleményét, azzal nincs mit vitatkozni.

A "vélemény" szó nagyon beszédesen fejezi ki annak lényegét: a rendelkezésemre álló adatok, ismereteim és tapasztalataim alapján most úgy vélem, hogy....

Szóval, fel kell mérni, hogy kivel, milyen témában érdemes vitatkozni.

2017. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy, hogy hol, kinél vagyok, kiállok az igazam mellett. Nem kell veszekedésbe átmennie a dolognak, de egy jó vita még jól is eshet néha. :)
2017. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A vitában észérvekkel próbáljuk meggyőzni a másikat, itt nincs sértegetés, nem alakul ki ellenszenv, csak okosan, kulturáltan ütköztetjük a véleményünket.


A veszekedésnél megemelkedik a hangerő, idegesek leszünk, csúnyán beszélünk, megbántjuk a másikat.

2017. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Témától függ.

Nem fogom szidni, hogy milyen csúnyán lett berendezve a lakásuk. Nekik az tetszik és kész.

De pl. egy filmről nem fogom azt mondani, hogy nekem is tetszett, mert neki tetszik.

Egyébként meg mindent el lehet mondani normálisan is, meg bunkón is. A stílus a lényeg. Na meg tapintat. Én nem vagyok az a típus, akinek lételeme, hogy mindig mindent kimondjon, amit gondol és feltétlenül a másik orra alá dörgölje. Tudom, hogy mikor kell a másikra hagyni a dolgot.

2017. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
A kulonbseg a veszekedes es a vita kozott amit 7/7 es leirt :)
2017. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy min vitatkoztatok össze. Így nehéz bármit is írni.

Látatlanban úgy gondolom, hogy megmondanám neki, hogy fogja vissza magát, mert kezd agresszív lenni, inkább beszéljünk másról és ne rontsuk el a jó hangulatot.

2017. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!