Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nekem is ki kéne hívnom a...

Nekem is ki kéne hívnom a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben rendszeresen arra kell kelnem szombatonként, hogy az alattam lakó szomszéd reggel 7-től zenét hallgat, nem is túl halkan. Nem szokott alapból zavarni ha valaki hangisabban hallgat zenét, de volt már h lementem szólni neki, utána se nagyon változott semmi. Viszont egyszer amikor rendeztem egy házibulit, 10 órakor már kopogott a rendőrség, hogy bejelentés történt. Annyira hangosak nem lehettünk, mert amikor igazoltattak, kijött a mellettem lakó szomszéd is, hogy miért hozzá csöngettek, és h őt az jobban zavarta, mert minket nem is hallott, arra kelt, hogy ők csengetnek. Ebből feltételezem, hogy a kedves alattam lakó lehetett, mert ha mellettem nem hallották, akkor más nagyon nem lehet. De ez csak egy feltételezés. Ami biztos, hogy a buli másnapján reggel megintbarra kelek, hogy alattam zenét hallgatnak. Most mit kéne csinálnom? Én is hívjam ki a rendőröket?

2017. máj. 27. 07:35
 1/7 anonim válasza:
9%
22-6 ig szamit csak csendhaboritasnak
2017. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ede1219 ***** válasza:
92%

"22-6 ig szamit csak csendhaboritasnak"


Ez már évek óta me, igaz, megszűnt a "csendháborítás", helyette a nyugalomhoz való jog van, az viszont 0-24-ben!

2017. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A házirend szerint 8 és 22 óra között lehet hangosabb tevékenységeket folytatni. Azt elismerem, hogy 10-ig tényleg hangosabb volt a zene, de utána annyira (szerintem) nem voltunk hangosak, és ezt a mellettem lakó szomszéd is mondta, mint ahogy azt is, hogy ő előtte se hallott minket hangosnak. A szomszéd alattam viszont heti rendszerességgel hallgatja a zenét reggel 7-kor.

A válaszokat eddig köszönom.

2017. máj. 27. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Házirend. Az alapján az alattad lakó nem kővet el szabálysértést.
2017. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A házirend nem szűkítheti magasabb rendű jogszabály, ez esetben törvény érvényességét.


„Csendháborítás

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.”

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről


A törvényben nincs időponthoz kötött szűkítés. Sem az idézett tényállás leírásban, sem másutt.

A törvénynek ez a szakasza a hatályba lépés napja, azaz 2012. április 15-e óta, változatlan.


A jogszabály hatályos, teljes szövege elolvasható, például, a Magyar Közlöny kiadója által üzemeltetett Nemzeti Jogszabálytárban: [link]


A zaj indokolatlanságának megítélése a szabálysértésért bírságolni jogosult rendőr - adott helyeken közterület-felügyelő, természetvédelmi őr is teheti – döntési jogköre, vitatott esetben a bíróságé.


Szerdán délben is el lehet követni csendháborítást, ha valaki indokolatlan zajjal zavarja mások nyugalmát (például, túl hangos zenével „kedveskedik” a szomszédjainak, netán még a távoliknak is). És, karácsony éjjel sem, ha a zajkeltés indokolt (például, a távhőszolgáltató, elkerülhetetlenül hangos munkavégzéssel javít hibát a közúton).

2017. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kend be kakival a kilincset!
2017. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen hívd a sünöket, de azért az vicces hogy a szomszédnak szólsz közben meg te is zajongsz
2017. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!