Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 3 éve vagyunk házasok az arab...

Legkisebb meny kérdése:

3 éve vagyunk házasok az arab muszlim férjemmel, itthon élünk, itt volt a polgári esküvőnk, de mecsetben nem volt nem tudom, hogy "utólag" lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy átlagos pár, 3 éve együtt élünk (előtte másféli évig tartott az udvarlás), én özvegy voltam, van egy 15 éves fiam, közös gyereket nem tervezünk, úgyhogy lehet, hogy ez nem is venné jól ki magát, amikor az imám a születendő gyerekek vallására utal. :( Ismerem a feltételeket, wali, 2 tanú, öltözék stb, mahr csak jelképesen, mert nem ezen múlik már nálunk, inkább erre nem olvastam sehol választ, hogy a polgári esküvőt követően van-e mód mecsetben is megházasodni? Meglepetésnek szánnám, ezért nem a férjemet nyúzom vele. Tudom, hogy jelképes, a magyar jog szerint semmis az értéke, csak a férjemnek fontos talán, részemről meg gesztus. Én stabilan keresztény vagyok, nem térek be, nem hordok kendőt sem, de a férjemen érzem, hogy nem teljes neki a dolog, szívesen megtenném érte, ha van rá mód. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?Köszönöm, ha valaki megosztja velem az információját!

#arab #muszlim #mecset #muszlimesküvő
2017. jún. 5. 21:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
A mecsetben kérdezd meg.
2017. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
5%

Csak szólok, hogy a törvények szerint a házasságban automatikusan muszlim leszel.

Mondjuk ez nem tragédia, csak ha ki akarsz térni. Azért ugyanis halálbüntetés jár.

Kilépés az is, ha netán újra megházasodsz, kereszténnyel.

A halálbüntetést pedig nálunk lehet, hogy nem hajtják végre (talán egy elvakult rokon megteszi) - viszont, ha kimész egy muszlim országba, ott megtörténhet.


Én nem erőltetném annyira ezt.

2017. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, hülyeséget minek írsz?

Jó lenne ha felfognád(mert már nem először traktálsz itt mást ezzel a baromsággal), hogy a házasságban a más vallású nő NEM lesz automatikusan muszlim. A születendő gyerek(ha lenne) az lenne hivatalosan muszlim, de a neveltetésbeli kérdést is a Szülők döntik el és nem más.

Nem véletlen, hogy muszlim férfi elvehet keresztény és zsidó nőt is. Csak a született/betért muszlima nem házasodhat más vallásúval.


Kérdező, én úgy tudom lehet. A budapesti mecsetek elég tapintatosak és normális felfogásúak. Menj be valamelyikbe(egész sok van egyébként :) ), vagy akár néhányat fel is hívhatsz és kérhetsz tanácsot. Én minden esetre úgy tudom lehet. Nálunk is úgy alakult, hogy kénytelenek voltunk a polgárival sietni jobban, de mivel az iszlám esküvőt akartuk igazán megünnepelni, így annak a szervezésével még nem végeztünk. Senki nem szólt érte egy rossz szót sem.:)

2017. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
18%

"hülyeséget"

NEKED lehet hülyeség.

Annak a nőnek, akit emiatt majdnem kivégeztek, elég komolynak tűnik, nem?

Nemzetközi botrány lett belőle, államfők mozgósították magukat, hogy életben maradjon.

Most él, de az országot nem hagyhatja el, gyakorlatilag fogoly.

Pedig ő sem akart kitérni, csak megházasodott. A férje sem várta el tőle ezt.

2017. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
0%

Bocs de vegyes családba született, vegyes házasságban élő emberként talán kicsit több fogalmam van a dologról mint neked ;)

Ott valószínűleg a nő akarattal vagy tudtán kívül, komolyan vagy viccből de kimondta a sahadat amivel már valóban muszlim leszel de ennek semmi köze a házassághoz.

Ha így lenne akkor meséld már el, hogy miért csak ez az egyetlen ilyen eset jött veled szembe a hírekben? Ja mert rajta kívül több ezer nő ment már hozzá, majd vált el és házasodott újra gond nélkül, mivel a házasságnak nem kötelező eleme az hogy a nő muszlim legyen. Remélem végre felfogtad, mert ennél jobban már nem fogom a szádba rágni mivel nem először írod ide a marhaságot, és nem először kell kijavítanom a téves képzeteidet. :)


Ilyen alapon ne éljen egyáltalán kapcsolatban se, mert jaj mennyi nőt megölt a féltékeny férj/barát...

2017. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
55%

"Ja mert rajta kívül több ezer nő"

Esetleg más országban, ahol már nem a saria van?

Ott meg, ahol TUDJÁK, hogy kivégzik őket, nem merik ezt megtenni?

És nem az újraházasodást büntetik, még mindig...

2017. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Ejha, micsoda vita kerekedett! A cél nem ez volt. :( Természetes, hogy a mecsetben fogom a leghitelesebb választ megkapni, de most Ramadankor nem zsibbasztanám vele egyik imámot sem, hogy mi az egyéni szoc problémám. Én sem erőltetem, csak felmerült bennem, hogy alapvetően nincs ellenemre. Úgy gondlom, ha a férjem MINDENT otthagyott értem, akkor ez egy gesztus. A halálbüntetést én is egy kicsit valószerűtlennek találom, azt meg teljesen életszerűtlennek, hogy visszavéve mondjuk a leánykori nevemet majd aztán Baloghnévá avanzsálva, ki akarná mégis az én halálomat? kisnyúl vagyok én ehhez. :D Köszönöm szépen a korrekt helyreigazításokat!
2017. jún. 6. 23:02
 8/47 A kérdező kommentje:
Különben én sem hallottam soha ilyet, hogy automatice muszlimmá válna a feleség, hiszen a feleség nem gyerek, nem vér, és valóban, a gyerekkel szemben is a nevelés dönt, elvégre a XXI. században vagyunk és Európában, bár azért úgy hiszem, a legtöbb vegyes családban a muszlim vonal érvényesül.
2017. jún. 6. 23:11
 9/47 anonim ***** válasza:

"Annak a nőnek, akit emiatt majdnem kivégeztek, elég komolynak tűnik, nem?"


Mert ha egy ilyen eset történt, ami lehet nem is igaz, biztosan az összes ilyen. Ha a hírekben azt hallom hogy egy magyar férfi összeverte a feleségét, biztosan az összes magyar ezt teszi :D

2017. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
0%

"ami lehet nem is igaz"

Elmész te a fenébe.

Most képeld magad a szerencsétlen nő helyébe, aki már azt hiszi, holnap viszik kivégezni. Mondom: nemzetközi nyomás kellett, hogy egyáltalán elhalasszák. Ha ilyen nincs, vagy nem elég erős, már halott lenne.


És igen: NEM általános. Nincs ilyen minden nap. Nem hülyék az ottani nők, és nem házasodnak így.

2017. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!