Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan üdvözöljem illene...

Hogyan üdvözöljem illene valamit venni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és találkozom az egyik általános felső osztályos töri tanárommal, egy cukrászdába megyünk...Nagyon jóba voltunk mindig is, és nagyon bírt ő is. A tanár nő 55 éves körüli, ha számítana.

Hogyan köszönjek neki? (tudom, hogy hülye kérdés, de nem tudom) mi illik? Kézfogás, ölelés talán 2 puszi? Illetve, valami csoki vagy vmi kis ajándék illik?



2017. júl. 17. 22:00
 1/5 Dzseri ***** válasza:

nem kell megölelni, főleg nem puszit adni

esetleg egy kézfogás de szerintem azt se kell

köszönsz, mosolyogsz "jó napot Tanárúr, örülök, hogy látom! Hogy van?" stb

venni se kell semmit


van alkalom vagy csak úgy?

2017. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nő a tanár... Csak úgy, nem láttam már 1 éve..
2017. júl. 17. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell túlgörcsölni. Ha nagyon szeretted, és rendes is volt veled, vehetsz neki egy szál virágot.

- Csókolom tanárnő, örülök, hogy látom! Megengedi, hogy meghívjam egy krémesre?

2017. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki kezdeményezte hogy találkozzatok és hogy cukrászdában? Mivel ő hívta a másikat, neki "illik" fizetni is, tehát ha te hívtad meg, kérdezd meg mit szeretne fogyasztani?

Találkozáskor majd ahogy alakul! Ő a Felnőtt, a tanár és 100% hogy a helyzetet frappánsan ő fogja megoldani is, te ne görcsölj ezen. Megpuszil, köszön tegezve, gondolom. Addig hogy köszöntél neki? Most is ugyanúgy.Mondhatod, örülsz hogy látod.Szerintem vinni semmit, ha mégis akarsz, ne virágot, inkább valamilyen különlegesebb csokit, ami nem túl sok/raffaello, merci, az a pici dobozos szív alakú milka, stb./Amin eleve rajta van, hogy szereted, kedveled, mindent köszönsz neki.Nem írtad, lány vagy vagy fiú?

Amúgy ez nagyon tetszik, hogy létezik még ilyen jó kapcsolat pedagógus-diák között./én is 55 éves tanárnő vagyok/

2017. júl. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ő hívott meg...
2017. júl. 19. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!