Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Koporsós temetés esetén a...

Koporsós temetés esetén a halottat minden esetben nylonzsákban temetik el?

Figyelt kérdés
Közeli ismerős temetésén voltam, igazából az első halott akit láttam. Nem volt visszataszító vagy ilyen, de az a nylonzsák amiben feküdt a koporsóban... Ez kötelező a koporsós temetésnél? Lebomlik egyáltalán ez a zsák valamikor is?
2017. júl. 30. 17:43
 1/3 Nagyzsófia92 ***** válasza:
100%
Én sok temetésen voltam már, de nekem nem rémlik a nylonzsák. Selyem takaróval szokott lenni letakarva a halott előtte a ravatalon, aztán a takarót a fejére is ráterítik, mielőtt lezárnák a koporsót. Mellesleg semmi funkciója a nylonzsáknak, hiszen frissen hozzák a halottat a fagyasztóházból, a temetésen gyakorlatilag még jégkocka, a földben pedig már úgyis mindegy.
2017. aug. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos sok temetésen voltam már, de nylon zsákot még sosem láttam, nem is értem mit írsz.
2017. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia. Enis épp egyik nap tettem ki kérdést erről. Az én nagypapám is zsákban volt... Remes volt úgy látni szegényt. Megirod hogy hol volt a temetés?
2018. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!