Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A házasság nem ment már ki a...

A házasság nem ment már ki a divatból? Szoktak még házasodni?

Figyelt kérdés
Én a házasságot olyan régimódinak tartom. Tegnap falun jártam és mondom mi ez a tömeg hát nézték,hogy hogyan vonul a roma pár magyarok és romák egyaránt. Elég kreténségnek tartom,hogy egy falun felvonul a násznép . Miért kell ebből olyan nagy dolgot csinálni ? Régen Magyarországon nagyobb divat volt házasodni ? Én a párommal abban állapodtam meg,hogy nincs házasság közöttünk csak együtt élés ! 10 év múlva sem leszünk házasok megvagyunk egymás mellett szeretjük egymást ennyi. Én olyan fura dolognak érzem a házasságot meg azt,hogy egy 4-5 ezres helyen (gyakorlatilag egy falunak számít mert csak házak vannak ott meg : Coop,posta,rendőrség,hentes. ) vonulgatnak az emberek mert megházasodott valaki. Nem sűrű az ilyen itt elismerem 1 évben jó ha 1-szer házasodik valaki és felvonul. Nem ment már ki ez a házasodás a divatból ?

2017. aug. 27. 09:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha "párod" van, akkor gondolom te "párzol" vele?


A házasság nem divat, hanem ezer (vagy több) éves hagyomány, ami folyamatosan változik.

Most épp ott tartunk hogy a melegek akarnak házasodni.


Egyébként meg a házasodás nem csak felvonulásból áll, hanem vannak jogi és anyagi vonzatai is, pl. ingatlanvásárlásnál, hitelfelvételnél, adózásnál.


Sőt fel sem kell vonulni, lehet ketten 2 tanúval, vagy egyes országokban még tanú sem kell hozzá.

2017. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki kicsit is képben van a mai világ folyamataival, tudja,hogy csökkent a házasságok száma és a jelentősége. Ilyen módon,ha ezt érted "kiment a divatból" alatt,akkor tényleg kiment a divatból,de ettől még szemtanúja lehetsz egy násznép vonulásának.


És az,hogy te kreténségnek tartod senkit sem érdekel,pláne nem azokat,akik házasodnának. Mind a két táborban vannak ilyen kretének,akik a saját döntéseiket,nézeteiket akarják másokra erőltetni és mindenki hülye,aki nem úgy éli az életét,mint ő. Milyen jó,hogy van választásod,össze is házasodhatsz,meg nem is,de azért fújj a házasok.

2017. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

" Aki kicsit is képben van a mai világ folyamataival, tudja,hogy csökkent a házasságok száma és a jelentősége. Ilyen módon,ha ezt érted "kiment a divatból" alatt,akkor tényleg kiment a divatból "

Igen erre értettem !

2017. aug. 27. 09:34
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

A házasság, csak azoknál ment ki a divatból, akik divatnak tekintik és úgy is kezelik / kezelték mint divatot.

Aki divatnak tekinti a házasságot, az jobb ha meg sem házasodik, mert a divat az olyan , hogy jön , megy, ma van , holnap meg már nem is emlékszünk rá.

A házasság az nem ilyen, a házasság az egy életre szól.

2017. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
24 évesen én olyan gyerekesnek és fölöslegesnek tartom,hogy kis faluban felvonulnak az emberek. Nem tudom mint ha valami csoda történt volna !
2017. aug. 27. 09:40
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem, hogy miért számít minek tartod. Nem kötelező senkinek sem.

Egyébként látom gyengébb vagy: azért csinálják, mert ez hagyomány, ezzel és így ünnepelnek.


De a napi troll kérdés kimaxolva.

2017. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
68%
A házasság nem divat, így sosem mehet ki a divatból. Összekötni az életedet, és hűséget fogadni valakivel a családod és barátaid előtt... ha ez neked olyan dolog, aminek ki kéne mennie a divatból, akkor mélységesen sajnállak.
2017. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Lehet támadni,hogy én így gondolom ! Nem érzem magamat kevesebbnek. Mit gondoltok a velem egykorúak velem ellentétben így gondolkoznak,hogy házasodjunk meg ? Jó dolog ez ? Családot akarok alapítani ?
2017. aug. 27. 09:49
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért,mert képtelen vagy felfogni az emberi közösségek működését. Egy faluban a közösségi élmények,események a kapcsolattartás,összetartozás legjobb kifejezőeszközei. Bármilyen emberi közösségről legyen szó,előbb utóbb rendezni fognak olyan eseményeket,ahol a tagok nagy része,többsége találkozik egymással.


Persze minden ilyen közösségépítő folyamatot "gáznak" és feleslegesnek gondolnak azok,akiknek valami gond van a személyiségükkel és valami elnyomta bennük ezt az alapvető biológiai késztetést.

2017. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
A házasság csak egy papír. Sokan megházasodnak, aztán hamar el is válnak, sokan pedig nem házasodnak meg, mégis együtt éliknle az életüket.
2017. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!