Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem tudnak manapság...

Miért nem tudnak manapság rendesen kezet fogni a férfiak?

Figyelt kérdés

Ha megismerkedek mostanság új férfiakkal, akkor az esetek 95%-ában úgy fognak kezet, hogy azt annak se csúfolnám. Körülbelül csak megsimogatják egymás kezét belülről, és pont emiatt nem nagyon merem megszorítani a kezüket. A maradék 5% emiatt pedig néha melegnek tekint :D Arról ne is beszéljünk, hogy csak a keresztnevüket árulják el egy-egy bemutatkozás alkalmával.

Tehát a kérdés adja magát: Miért?



2017. aug. 28. 08:34
 1/4 anonim válasza:
33%
szerintem undorito dolog ez a kezfogas, az se volt normalis aki kitalalta.
2017. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

egyszerű, ne a meleg bárba járj kezet fogni :D


én nem ezt tapasztalom, munkahelyen és üzleti életben ritka a "döglött hal" kézfogás, de én is találkoztam vele, pedig nem kis emberről volt szó, csodálkoztam i

eddig elég sok emberrel fogtam kezet és másra nem is emlékszem rajta kívül, hogy ilyen lett volna

2017. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ? Azért mert senki sem tanítja. Senki sem születik kész tudással, szükség van a nevelésre tanításra. Az én koromban az osztályfőnöki órán efféléket tanítottak: köszönés, bemutatás, bemutatkozás, étkezés mikéntja, stb.
2017. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Odamész, a szemébe nézel az embernek, kölcsönösen meg kell adni a tiszteletet legalább ennyire, legalábbis szerintem, aztán nem tiszta erőből összepréseled az embernek a kezét de azért férfiasan/emberesen megszorítod. Én is csak a keresztnevemet szoktam mondani általában, rengeteg ember van akivel csak az adott este, vagy havonta egyszer találkozok, annak szerintem fölösleges bemutatnom magam. Na meg persze kinek mi, de már csak a köszönésről tudod valamennyire milyen ember. (például van e egyáltalán annyi az emberben hogy köszönjön, vagy neked kell az orra alá mászni)
2017. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!