Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság egy...

Szerintetek manapság egy család rendesen meg tud élni nálunk?

Figyelt kérdés
Szinten mindenhonnan a panasz folyik, szinte már divat lett panaszkodni, itt gyakorin is meg máshol is. De vajon tényleg olyan durva a helyzet? A ti családotoknak mire telik egy hónapban?
2015. dec. 5. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem élek Magyarországon, de ha valakinek telik lakbérre, rezsire, ételre, és alap higéniára, az már meg tud élni.

Viszont még sem az panaszkodik, aki ezek valamelyikében hiányt szenved, hanem az, akinek ha két autó parkol a ház végében, irigy, mert a szomszédnak meg három.

Nekünk még telik a lakbérre (rezsivel egyben van), kajára is némileg, de azon túl már szinte semmire, de nem panaszkodom, elvagyok.

(amugy a magyar átlagkeresetből simán meg lehet élni)

2015. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Más nevében nem tudok nyilatkozni pontosan, de mi jól megélünk és az én közvetlen családtagjaim is. Nem milliomos senki, de megvan minden ami kell.

Hogy mire futja havonta nekünk? Mindenre, amit akarunk. Számlákat kifizetjük, bérletet veszünk, autót fenntartunk. Mindez után ételt bőségesen tudunk annyit venni amennyi szükséges, és jó minőségűt, nem kell az ételen spórolni, sőt jut nassolni valóra vagy bármire amit épp megkívánjuk. Jut hobbira, szórakozásra, pl. mozi, színház, étterem. Jut kozmetikai cikkekre, fodrászra, körmösre, ruhákra. Futja tanulásra, képzésekre is.(Pl a férjem most egy képzésre jár, én pedig nyelviskolába) És ezen felül még jut félrerakásra, minden hónapban rakunk el pénzt. Plusz minden évben 2x utazunk külföldre kikapcsolódni.

De én nem is panaszkodok, megvan mindenünk. Viszont a munkahelyemen is sokan panaszkodnak, tényleg, ez már szokás, olyanok panaszkodnak, akiknek még kb több van, mint nekünk. Nem tudom, mi kellene még...Tényleg, olyan mintha muszáj lenne panaszkodni, ha van ok, ha nincs..

Nekünk még nincs gyerekünk, de ha lesz is megélünk szerintem ugyanúgy, nyilván akkor a gyerek igényei lesznek az elsők!


23N, 34F

2015. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Mi normálisan meg tudunk élni. Nem élünk luxusban, de nincsenek anyagi gondjaink. Nem kell trükközni, hogy jut-e a számlákra és kajára is. Boltban nem igazán gondolkodom, hogy megvehetek-e valamit. De nem is szórjuk a pénzt. Jut szórakozásra, kikapcsolódásra is.

És a körülöttem élők, ismerősök körében is nagyjából ezt látom.

Akinek anyagi gondjai vannak, annak sokszor a saját felelőssége. Nem az ország helyzetéből adódik. Pl. adósságot csinált szerencsejátékból, szórja a pénzt felesleges dolgokra, százezres ruhákat vesz, miközben számláit nem tudja kifizetni, nem akar dolgozni, mert az ciki, és még számtalan példát tudnék írni.

2015. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
A birka fideszeseken kívül mások nem úgy vélekednek, hogy meg lehet élni, nem hiába ment ki sok ember külföldre.
2015. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
A többség nem. Legalábbis ha nem csak az alapszükségletre van igénye. A körülöttem élő legtöbb családnak nagyon be kell osztani a pénzét. Nem telik drága cuccokra, drága ételekre, üdülésről nem is álmodhatnak. Sokuknak még az iskolai kiadások is gondokat okoznak. Igaz, a többségük nem panaszkodik. Inkább azok panaszkodnak, akiknek jobb a jövedelmük, de abból nem tudnak fényűzően élni.
2015. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

#4 fogalmam sincs,miért pontoztak le.

Nem mondtál olyan ordítóan nagy hülyeséget.

Budapesten egész jól meg lehet élni, illetve az ország nyugati felében azért nem olyan rossz a helyzet,de vannak nem is olyan kis térségek az országban, ahol őrületes nagy szegénység van.

Mondjuk attól függ, melyik médiából tájékozódik az ember...

Van,ahol megtudsz élni rendesen,van,ahol nem.

Sok mindentől függ.

Térség, ahol laksz,képzettséged, szerencséd.... stb.

2015. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Mi is meg tudunk élni normálisan, van 1 gyerekünk (akivel ráadásul még itthon vagyok) és egy kutyánk. Kifizetjük a rezsit és egyéb számlákat, fenntartunk egy autót, 2 életbiztosításunk fut, emellett nem kell az ételen vagy alap kozmetikai termékeken spórolnunk, komplikáltabb betegség esetén nem okoz gondot magánorvoshoz menni, és áldozhatunk a nem éppen olcsó hobbinkra.

Persze mi sem költekezünk féktelenül (nagyobb kiadás esetén mindig körbejárjuk az árakat vagy éppen veszek használt ruhát a gyerkőcnek), de nem kell hó végén a forintokat számolni.

2015. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az otthon élő családomból (én külföldön élek) mindenki jól megél, kevés kivétellel. A kivétel pedig magára vethet, olyan emberről beszélünk, aki fiatal, de se szakmája, se diplomája, se tanulni nem szeret, se dolgozni, szóval magára vethet. Az ilyet nem tudom sajnálni, hogy minimálbéres ill. közmunkás.


Annyiból szomorú szerintem a helyzet, hogy egy-egy ember egyedül nem feltétlen tudna boldogulni a jelenlegi lakásárak mellett. Családostul vagy párban legalább 2 keresővel úgy látom nem gond, de a fiatal pályakezdőknek annál inkább.

2015. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy:) csak panaszkodnak. Ha olyan rossz lenne, tennének ellene.
2015. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Ksh szerint 84000Ft ma a létminimum, tehát aki havonta nem kap ennyit az szegénynek mondható. Ilyenből ma kb 3-3,5 millió ember van, pl mi 3an élünk 170.000-ből, mert 2-en rokkantak vagyunk, szóval 1 főre 56000 jut, szóval mi bőven szegénynek mondhatni.
2015. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!