Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy a keresztén...

Miért van az, hogy a keresztények annyira ragaszkodnak ahhoz, hogy a házasság előtt ne legyen szex?

Figyelt kérdés
Simán kiderülhet a házasság után, hogy szexuálisan nem passzolnak. Akkor mit csinálnak? Ami még nekem fura, hogy sok keresztény vezető se tartja be ezt, de a fiatalokat mégis erre nevelik, és ez számomra visszatetsző.

2017. aug. 28. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A múltkor ezt itt kiveséztük.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Honnan tudod, hogy sok fiatal vezető nem tartja be? Lehet, van ilyenre is példa, nem tagadom, de ne általánosíts.

2017. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Talán azért, mert egy házasságban NEM a szex a legfontosabb, ahogyan a mai fiatalok hiszik. Az csak velejárója. Sokkal fontosabb a szeretet, egymás megbecsülése, a tolerancia, a problémák megbeszélése.

Kérdezz meg öregeket, akik 40-60 éves házasok, mi a titkuk?

2017. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem azért, mert Isten ezt parancsolta, és elfogadjuk, hogy ő jobban tudja, hogy mi árt, és mi használ nekünk.

De ahogy egy két éves gyereknek sem tudod szülőként elmagyarázni, hogy ha nem fogja meg a kezedet az utcán, elütheti egy autó, és meghal, nekünk is sokszor egyszerűen el kell hinnünk, hogy mivel Isten teremtette a házasságot, ő jobban tudja, hogy a házasság előtti szex káros. Egy kis szex élvezetnél sokkal súlyosabb szenvedés és küzdelem lesz, amikor később úgy fogod érezni, hogy elvesztetted az ártatlanságodat, és a lelked beszennyeződött. Hogyan tudsz majd ettől a gyötrő érzéstől majd megszabadulni?

Szóval Isten szeret, és azért parancsol dolgokat, hogy boldog légy!

2017. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

Az ok az az, hogy ez van a Bibliában. Jézus olyan messzire ment, hogy azt mondta, hogy ha vággyal nézel arra aki nem a házastársad, már akkor paráznaságot követsz el a szívedben.


Nem kötekedni szeretnék, ezt teljesen komolyan kérdezem... Én nem voltam világéletemben keresztyén, és úgy mint más hétköznapi ember, nekem is volt jó pár szexuális kapcsolatom. Szóval én nem tudom elképzelni, hogy sok olyan helyzet lenne, hogy egy pár annyira ne passzoljon szexuálisan, hogy egész életük folyamán ne tudjanak egymásra hangolódni. Én legalábbis mindig meg tudtam beszélni a párjaimmal, fejlesztettük az együtt töltött idő minőségét, és egyre jobban élveztük is. Tényleg nem kötekedek, de ezt te hogy gondoltad kérdező?

2017. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"nem tudom elképzelni, hogy sok olyan helyzet lenne, hogy egy pár annyira ne passzoljon szexuálisan, hogy egész életük folyamán ne tudjanak egymásra hangolódni"

Pedig létezik ilyen - igaz, nem sok.

Olyan is létezik, hogy egymástól nem születhet gyerekük, csak mástól.


De a többség inkább olyan, hogy van szex, csak nem igazán jó. Válni meg nem lehet, ugye.

2017. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2017. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Előző ezt írja:

"Pont az oltár előtt ki nem mondott igen hiányában képes a pár megmérgezni a kapcsolatot, mert nincs meg az a bizonyos kötelék, ami által szentesítve lenne a kettejük házassága."

EZ HÜLYE!

Két ember, aki egyébként nem illene össze - majd a házasságtól fog összeilleni?

HÁT NEM.

2017. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Nekem nem keresztényként két kérdésem lenne:


Hogy lehet elvenni valakit 1 év együtt járás, összeköltözés után? Egy év az semmi... mivel már rég nem hiszek a Nagy Ő-ben, csupán egy lányt keresek 30 évesen, akivel tényleg jól érzem magamat és nem görcs az egész kapcsolat... nekem így sokkal több idő is kéne egy házassághoz...


2. kérdésem az, ha nem fél-1 év után kéréd meg a kezét/kér meg... akkor hogy lehet bírni szexualitás nélkül? Nekem a leghosszabb tini koromban volt 4 hónap... de sohasem sietem el, általában lenyugtatom a lányt és inkább várok 1-2 hónapot mire lefekszünk, hogy jobban megismerjem. Van aki pár nap után már szexelne, és ez nem az én világom.

... de 2-3 évet 100%, hogy nem bírnék ki felnőtt férfiként. Egyszerűen nem egészséges. Fizikailag és lelkileg is tönkreteszi az embert szerintem.


Persze el tudom képzelni, hogy valaki összejön a hittantáborban a párjával és onnantól örökké együtt lesznek... de ehhez ki kellett mossák az agyam rendesen.

2017. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Ki mondta, hogy egy év után házasodnak?


Egyébként simán ki lehet bírni, tekintve, hogy nem ösztönlények vagyunk.


Ez nem tesz minket tönkre, épp ellenkezőleg, nagyon is erőssé tesz. :)

2017. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem csak az a bajom ezzel, hogy ti sohasem voltatok mással, és azt hiszitek egész életetekben a másikkal maradtok. Oké lelketek rajta, nem az én bajom...


Viszont a szexualitás tényleg egy olyan dolog ami nem működik mindenkivel. Sőt gyakran megesik, hogy azzal nem megy, akivel a legjobban szerelmesek vagytok. Ez pusztán biológia, semmi köze a valláshoz, a hithez és a lelki erőhöz. Ehhez persze élettapasztalat kell, amit nem egyszerű megszerezni.


A szex valóban csak egy sokadrangú dolog, viszont két emberi lény kapcsolatának kiteljesedése, megérése. Ha nem működik, akkor a kapcsolat sem fog. Persze le lehet élni egy ember mellett 40 évet, ha Istenre hallgatsz, az ő parancsát követed egész életedben. Nem mondom, néha egyszerű lenne ha megmondaná valaki, hogy mit tegyek... Sokkal nehezebb szembenézni a félelmeinkkel és legyőzni őket, mint valakinek a parancsolatait követni egész életünkben. Talán nehezebb, mint 3 évig türtőztetni magunkat.

2017. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!