Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik enni nagyobb...

Hogy illik enni nagyobb falatokból álló ételt, pl. krumplifőzeléket?

Figyelt kérdés
Kanállal esszük, de a kérdés az, hogy direkt a fogaink is érjenek hozzá a falathoz, és úgy húzzuk a falatot a szánkba, vagy csak az ajkunk érjen a kanálhoz eközben? Nem tudom sajnos jobban megfogalmazni. Az első módszernél talán kevésbé megy a szánk köré az ételből.
2017. szept. 8. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Otthon? Mindenki egye úgy, ahogy neki jólesik.


Én pl. totál ki voltam akadva, amikor egy rehabilitációs központban (Balf) vacsorára virsli volt, kenyér, mustár, a hüle sznobja késsel villával ette még ezt is. Az evőeszközkészlet azért volt kitéve minden asztalhoz, mert a diétástól elkezdve a paleo-ig, többféle ételt lehetett választani. Azért a sima virslit ne együk már késsel, villával.


A krumplifőzelék is hasonló. Bekapod a kanállal és kész. Mondjuk nem kell kocogtatni a fogaddal a kanalat, mert az idegesítő is tud lenni más családtag számára.


Ha menzára gondolsz, akkor is úgy kapd be a falatot, hogy ne kopogjon a fogad tőle. :)

2017. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

A fogadnak nem illik a kanálhoz (vagy bármelyik más evöeszközhöz) érni, mert egyrészt hülye hangot ad ki, másrészt semmi értelme.


A kanalat ne merítsd púposan tele, és akkor "fog nélkül" sem kened össze vele magad.

2017. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Onnantól kezdve, hogy a főzeléket (meg a mákostésztát) kanállal esszük, a fogkocogtatás smafu...
2017. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja, nem, a fogam nem ér hozzá a kanálhoz, csak az ételhez. Rásegítek a fogammal, hogy könnyebben rakjam a számba, és nem az ajkammal cuppanok rá. Ha az ajkammal cuppannék rá, akkor jobban odamenne a szám köré az étel.
2017. szept. 8. 18:43
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, mit csinál a fogam, de soha nem volt problémám a kanállal evéssel és nem kenem össze magam (1-2 évesen még lehet, hogy az volt, de arra nem emlékszem)... Bár nehezen képzelem el, hogy a fogam ne érjen az ételhez... De nem mindegy?


Aki problémázik a kanálon, az egye nyugodtan villával a szaftos ételeket, másnak azért nem muszáj úgy (én tipikusan villával eszem őket, furán is néz rám a párom, bár ő képes evőpálcikával enni a joghurtot, igaz, inkább polgárpukkasztásból). Ez is, az is jó.

2017. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze, valamilyen szinten hozzáér a fogam a falathoz, de egy nagyobb darabba direkt beleharapok félig, és úgy húzom be, nem pedig az egész falatot kapom be az ajkaimmal. Ez most hülyén néz ki így leírva.
2017. szept. 8. 20:33
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
1-es vagyok. Most komolyan kérdezem, egy ilyen hüle kérdésnél mit lehet válaszolni normálisan? Kösz a totál lepontozást. Neked kérdező meg üzenem, egyél úgy, ahogy tanítottak a szüleid. Írtam a virslis példát, ez nem tetszik? Nekem se, csak pont fordítva, mint ahogy megítéli bárki. Továbbra sem fogok egy pár virslit késsel-villával enni. Ízlések és pofonok...
2017. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
A főzelékes dolgodra meg normálisan válaszoltam. Mi a manót kell ezen pontozgatni, sosem értettem.
2017. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy lepontoztak! Én zöld kezet nyomtam.
2017. szept. 8. 21:21
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
9, kérdező! Semmi gond, van egy bizonyos etikett, bárhol utána lehet olvasni, de a főzelék nem tartozik egy éttermi elegáns helyen lévő rendeléshez. Ezért írtam a virslis példát is. Azt gondoltam, veszik a lapot az olvasók a hasonlóság miatt, akik tudnak olvasni a sorok közt. Ettől nem áll meg az élet. Részemről téma lezárva, minden jót neked.
2017. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!