Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen etikai kódexek vannak?...

Milyen etikai kódexek vannak? 2017ben

Figyelt kérdés
csak felsorolás szintjén

2017. szept. 17. 12:53
 1/3 A kérdező kommentje:
SOS
2017. szept. 17. 14:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy adott területre kidolgozott és oda érvényes viselkedési, magatartási szabályok összessége. Ilyesmit ki szoktak dolgozni államigazgatási és tanügyi intézmények, konszernek, tudományos és szakmai felügyeletek. Ez nem évjárat függvénye (2017ben), hanem hosszúnak és örök érvényűnek elképzelt viselkedési, magatartási normák. Ilyenek: orvosi etika, a Mercedes művek magatartási etikai kódexe, az Ügyvédi Kamara etikai kódexe, stb. Olyan tekintélyes intézmények adják ki, akik adnak magukra és élen járnak a maguk területén.
2017. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Engem az összes etikai kódex érdekelne felsorolva ami létezik. Ha van olyan oldal ahol ezek meg vannak, mert sehol nem találtam az jó lenne.


Gondoltam, hogy nem egy évre adják ki :)

2017. szept. 18. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!