Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelveket...

Melyik programozási nyelveket érdemes 2017ben tanulni, hogy stabil munkahelyhez juss?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalataitok szerint mostanában melyik nyelveket érdemes tanulni, hogy el tudj könnyen helyezkedni a munkapiacon (informatikusként, mérnökként, programozóként, fejleztőként, stb) és stabil állásod legyen?



2017. aug. 14. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Én friss diplomás junior .NET fejlesztőként havonta legalább 5 állásajánlatot kapok. A mostani munkámat is így szereztem, hogy engem kerestek meg, nem én őket.
2017. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A programozók többségét kód fenttartásra veszik fel, ezért a mai napig hasznos lehet ha valaki tud funkcionálisan fejleszteni C-ben.

Magyarul teljesen mindegy mit tanusz csak legyél jó benne...

2017. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Hozzátenném (#1 vagyok), hogy rosszul hiszed, ha azt gondolod, hogy a cégnél egy programozási nyelvet fogsz használni. Sőt, lesznek olyan egzotikusnak tűnő nyelvek is, amiket még az életedben nem használtál és ott kell majd beletanulnod. Nekem a C# mellett ott van a TypeScript és a JavaScript, a Powershell, egység- és integrációs teszteléshez pedig SpecFlow-t használunk, amihez a forgatókönyveket Gherkin nyelven írjuk, és a projekt webes részét még csak nem is HTML-ben írjuk, hanem egy Jade nevű template rendszert használunk, aminek megint megvan a saját szintaxisa (de a végén HTML lesz belőle).
2017. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy látom kollégákkal beszélgetve, hogy c#, sql és valamilyen javascript framework (angular pl.) hármasával elég jól lehet boldogulni. Oracle vonalon is el lehet indulni (adatbázis, OSB), de ott nehezebb az önképzés. Persze lehet jól keresni spéci nyelvekkel is, de kevesebb ajánlatból lehet válogatni.
2017. aug. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem a programozási nyelvet kell tanulni, hanem PROGRAMOZNI kell tudni/tanulni. Olyan csuda környezetek és nyelvek is eléd kerülhetnek, hogy csak a fejed fogod forgatni. Ott meg aztán magyarázhatod a főnöködnek hogy "Háde Pascalban/C-ben/Basicben/stb ígymegúgy volt. Most mér' így van?". Egy ilyet előadsz magadból menten kipenderítenek a p'csába.
2017. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mért emelted ki? Már sokan elmondták, hogy nincs tökéletes első nyelv. Legyen egy célod, tudd, hogy mit akarsz építeni és az ahoz szükséges nyelvre koncentrálj.

Ha Android appot akarsz csinálni tanulj Javat vagy IOSre akarsz fejleszteni kezd swiftel.


Teljesen mindegy.


Vannak olyan nyelvek amik kifejezetten nehezek kezdésre, de azoknak is megvan az előnye.


Pl: Egyik haverom C++al kezdte, pedig ez az egyik legnehezebb nyelv még is jó szakember lett belőle...

2017. aug. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!