Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen ruhába menjek a temetésre?

Milyen ruhába menjek a temetésre?

Figyelt kérdés

Nem családtag, rokon, illetve bármilyen hozzátartozó temetéséről van szo, hanem egy ismerősöm közeli hozzatartozojáról.

(Mindegy ki)

Lényeg, hogy az lenne a kérdésem, hogy talpig feketében ugye nem illik megjelenni a temetésen.

Vagy ez nem különösebben probléma?

Választ előre is köszönöm.

A fekete zakót azt mellőzöm.

Ing, nadrág, cipő (bár ez biztos, hogy fekete lesz mert másik csak kék van, azt meg mégse azért)

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. szept. 21. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát nagyjából adott a fekete, de ha van pl egy sötétszürke kabátod, vagy egy fekete-bordó sàlad, ilyesmi, azzal lehet kombinálni.
2017. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem illik talpig feketében menni?
2017. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok, azt értem, hogy férfiaknak nem fekete ing, hanem fehér a helyes - de nőknek sem illik talpig feketében menni? Ez nekem új.
2017. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

valami vidám szerkót vegyél fel, színest

és legyen rajtad fejhallgató, énekelj hangosan

dobd fel a többieket, ne hagyd hogy szomorkodjanak

2017. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolót megkérném, hogy ne viccelődjön mert irtózatos bunkóság ilyen témával.

A nőkre nem gondoltam, igazad van.

Fehér ingem meg nincs. Marad a fekete szerkó.

2017. szept. 21. 22:16
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem illik talpig feketében menni, mert a fekete az a halált szimbolizálja. Kell mellé valami fehér is, ami a lelki tisztaságot ábrázolja, a halál utáni életet (feltámadás).
2017. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként a négyes nem írt nagy hülyeséget, van ahol kisebb koncertet rendeznek az elhunyt temetése után, csak ez mifelénk nem egy elfogadott szokás.
2017. szept. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hat az elég gáz szerintem.

De minden ország más felfogású :)

Na mindegy màr megvan a fekete cipő, fekete nadrág és sötét barna ing.

2017. szept. 22. 04:51
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Égő tűzpirosban, komolyan mondom?! Hogy lehet ilyet kérdezni?
2017. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem ciki vagy illetlen teljesen feketében menni. Ha nincs fehér ing, inkább fekete legyen, mint vmi harsány rikító szín. Esetleg vmi, ami világos, de nem fehér.
2017. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!