Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A japán emberek vagy a koreai...

A japán emberek vagy a koreai emberek a szebbek? Egyébként az igaz hogy a dél koreaiak sokat plasztikasztatnak? Melyik nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés

2017. szept. 25. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Kinek mi a szép. Ez az emberekre és nyelvekre is igaz. Minden népben vannak ronda és szép emberek is. Nem lehet általánosítani. Személy szerint azt is igen nagy túlzásnak tartom, hogy pl. a magyar nők világszépek. Bőven van ott is bányarém. De szép magyar is van valóban. Tehát nem a magyar nők szépek, hanem bizonyos magyar nők. Ez minden népre igaz.
2017. szept. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt nem tudom, hogy kik a szebbek, de nekem a japán nyelv egyértelműen jobban tetszik!

Viszont állítólag a koreait könnyebb megtanulni.(kevesebb az írásjel talán)

Tehát, ha én tanulnék, akkor a japánt tanulnám, a kultúrája is érdekes számomra. :)

2017. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

#2

Anyám nem 100 + kg. Közel sem. Az ilyenre nem lehet mást mondani már ne is haragudj. Ez nem megkeseredett tahóság, hanem jó ízlés kérdése.

2017. szept. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

#3: Kevesebb alkoholt kora reggel, és akkor látnád is, melyik kérdésre válaszolsz :) Vagy politikusi pályára

készülsz?

2017. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mansour ***** válasza:
100%

Ha a médiában megjelenő embereket nézed, akkor mindkét országból egyformán szépeket látsz. Mindkét helyen nagyon rámennek arra, hogy összeszedjék a jól kinéző fiatalokat, és velük töltik fel a médiát, a zenei világot, a sorozatokat. De ha az utca emberét nézzük, akkor már látható némi különbség. Nagy átlagban szerintem Japánban sokkal kevesebb szép ember van, mint Koreában.

A nyelvről annyit, hogy a nyelvtani rendszerük nagyon hasonló, nagyjából egyforma nehézségű. A kiejtés olyan dolog, hogy kinek mi, nekem a koreai kicsit nehezebb. Az igazán nagy különbség az írásban van. A koreainál 24 betűt kell megtanulni, a japán viszont a világ legbonyolultabb írásrendszere. A kínai írás és egy szótagírás keveréke (a szótagírásnak ráadásul 2 változata van).

2017. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Es Japánban mennyi az átlag magasság?
2017. szept. 25. 17:28
 7/11 Mansour ***** válasza:
100%

Ebből minden megtudható:

[link]

2017. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aliciabanit válasza:
100%
Pont a minap beszélgettem angolul egy japán sráccal, és ő 21 éves, és (mivel japánban több ábécé van) ő még mindig nem tudja mindegyik ábécéjüket! Szóval szerintem a japán nyelv nehezebb
2017. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Összességében a természetes kinézetet véve a koreaiak szebbek. Elég sokan plasztikáztatnak, de inkább csak azok akiknek tényleg oka van rá (valami olyan testi "hiba" ami nem igazán sorolható az elfogadható kategóriába).

Természetesen minden ízlés kérdése, de nagy általánosságban a koreaiak tényleg szebbek, ha a természetes, sminkmentes állapotot nézzük! Volt szerencsém mindkét országban hosszú időt tölteni, shared-house-okban lakni, így mindkét országban láthattam elég sok nőt/lányt smink nélkül reggel, hogy átlag véleményt mondjak.


Nyelv? Egyben a nyelv, mint olyan, a koreai nehezebb. Ha már külön vesszük, hogy írás-olvasás és beszéd-hallás, akkor írás-olvasásban a japán a nehezebb (a kanjik, a hiragana-katakana kettős, és a többszörös abc miatt), míg beszéd-hallásban a koreai a nehezebb (számít, hogy mennyire erősen van megnyomva egy hang, illetve vannak olyanok, mint a "ng" hang, illetve még pár ilyen, ami nincs a mi mindennapjainkban). A nálunk "nem létező" hangok miatt ráadásul a koreait nem is lehet átírással tanulni, csak a kezdeti lökéseket. Míg a japánban akármilyen írásjellel írják is, a hangok mindig tiszták és egyértelműek maradnak. A japánban egyetlen egy hang van, az "orrhangos N", ami nekünk nem megszokott, de ennyi, míg a koreaiban van legalább 5, amihez nem segít az átírás sem.

Szóval összességében a koreait tartom nehezebbnek.

2017. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Összességében (szerintem) a koreaiak a szebbek. Sokkal lágyabb az arcvonásuk, egyenes a fogsoruk (Japánban pont az a szép, ha össze-vissza áll), nagyon figyelnek többnyire az arcbőrükre, a kenceficéken a férfiak sem botránkoznak meg és annyira baba pofijuk tud lenni. Persze kivételek vannak. Azért én is láttam nem egy helyes japán srácot és kritikán aluli (inkább szerencsétlen) koreait.


Nyelvileg: én japán szakos vagyok, és igen, 3 abc-jük van. A kanák (horagana, katakana) és a kínai jelek, a kanjik. Utóbbiből egy átlaj japán 2000 körül tud. Nekem úgy 400 körül kellene olvasnom emelt érettségin. Nyilván egy japán se fogja tudni az összes kanjit, azért nem kínaiak :D

Számomra a koreai könnyebb és szebb hangzású. De lehet csak mert 8 éves korom óta foglalkozom vele és teljesen hozzászoktam.

2017. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!