Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz megtanulni a...

Mennyire nehéz megtanulni a koreai írást (hangul)?

Figyelt kérdés
A japán/kínai írásnál könnyebb vagy nehezebb?

2017. máj. 6. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb. Maga az hogy a betűket megtanuld gyorsan megy, nekem kb fél óra volt. Az egyetlen nehézsége az amikor a szavakhoz össze kell őket vonni de az sem borzasztóan nehéz, egy két nap alatt rááll a szemed meg a gondolkodásod. Utána már csak maga a nyelvet kell tanulnod. :)
2017. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb. Nekem is nagyon hamar ment, most már írni és olvasni is tudok. Írd le egy füzetbe őket és gyakorold sokat. :)
2017. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz? Jóval könnyebb!

Én a japán hiraganákat meg katakanákat hetekig tanultam, mire folyékonyan tudtam írni olvasni az összeset. A kandzsikból meg alig pár százat tudtam memorizálni, aztán meguntam a japán nyelv tanulását. :D

A hangult 1 óra alatt kényelmesen meg lehet tanulni. Még a mi ábécénknél is sokkal egyszerűbb jelekből áll. Aztán már csak gyakorolni kell, hogy idővel gyorsabban tudd írni és olvasni.

2017. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :)
2017. máj. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!