Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ujjal mutogatást miért...

Az ujjal mutogatást miért érzik bunkóságnak az emberek? Engem nem szolott zavarni (nem szoktam ujjal mutogatnixd)

Figyelt kérdés

2017. okt. 11. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ősi dolog, s szinte mindenhol ódzkodnak tőle, kultúrától függetlenül.

Európában az átokszórás jele volt. Akire a boszorkány átkott szórt, arra az ujjával mutatott rá.

Bár ma már nem égetünk boszorkányt (mert drága a rőzse), azért ez még mélyen belénk ívódott.

Ős időkre vezethető vissza a koccintás, a kéfogás is.

A poharak (kupák) összeütésekor egy kevés ital átlöttyent a másiba. Ha mérgezett volt, akkor mindkettővel végzett.

A megfogott kéz megakadályoz abban, hogy kardott ránts a másikra.

Nagyon sok ilyen szokásunk, a régmúlt időkre vezethető vissza.

2017. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
(Villanyszerelés) Nálunk pl. ha az oszlop tetején a kötéseknél van a hiba és a munkatárs látja de csak mutogatja hogy "Látod? Ott a hiba!", na azzal pont semmire nem megyek. Pedig még a fél szemét is becsukja mint ha piszollyal lőne, hogy a mutatóujjával a megfelelő helyre mutasson.
2017. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem kifejezetten irritál ha valaki beszéd közben a mutatóujjával mutogat. Agresszivitásnak a jelét érzem ebben. Mostanság sok ilyen vagy hasonló videót látni hírekben, tubon. Szvsz ez a viselkedés félelem keltő.
2017. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2017. okt. 11. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Határozottan provokáció mindenféle középkori előzmény nélkül is. Gyökerek szokták egymás közt kibeszélni az embereket mutogatással h "nézd már azt az embert, höhö".
2017. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!