Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy elektronikus levelezésben...

Egy elektronikus levelezésben vagy akár hagyományos levelezésben normális megszólítási forma a "kedves" férfiak között?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon meglepő amikor pl egy Sándor nevű férfi úgy szólít meg hogy pl "Kedves Gábor!" Nő és férfi között oké, de férfi férfi között mi ez?
2017. nov. 4. 17:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nincs baj velem mert ezek bizony a kedves szinonimái ergó ugyan azt jelentik"


Értem. Ez alapján akkor képzeljük el a következő szitut: Van egy szülő, akinek van egy gyermeke, aki egy hétre elutazna a szüleivel a szomszédos országban lakó nagymamához, de ugye iskolaidő van, ezért a szülő ír egy levelet az osztályfőnöknek, hogy elkérje arra a hétre a gyereket az iskolából. A levelet pedig a következőképpen kezdi: "Tündibündi tanárnő!" vagy "Cukorfalat tanárnő!".


Te ebben nem látsz semmi problémát az égvilágon? Hiszen azt állítod, hogy ezen jelzők tejesen ugyanazon jelentéssel bírnak.

2017. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
igen persze hogy ugyan az a jelentésük. Hol rontottam el a fokozást légyszi javíts taníts!
2017. nov. 4. 20:23
 13/16 anonim ***** válasza:

"igen persze hogy ugyan az a jelentésük."


Akkor szerintem tanulgasd még egy kicsit a magyar nyelvet, mert elég komoly problémáid vannak vele, úgy tűnik.

2017. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
oké elhiszem neked ha te mondod. Nézz utána a kedves szinonimáinak.... akár keresőbe is beírhatod...
2017. nov. 4. 21:22
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Ezt találtam, az első találat alatt:


- - - - - -


""kedves" szinonimái:


jólelkű, melegszívű, lágyszívű, galamblelkű, önzetlen, nemes, jóságos, jó, vajszívű, jóindulatú, nagylelkű, készséges, segítőkész, szíves, figyelmes, tapintatos, finom modorú, előzékeny, jóakaratú, jószívű, nobilis, kegyes, aranyos, emberi, gáláns, tiszta szívű, humánus, emberközeli, becsületes, emberszerető, udvarias, emberséges, aranyszívű


+ !

jóindulatú, emberséges, szívélyes, jámbor, barátságos, szelíd, rendes, aranyos, jót akaró, szimpatikus


+ !

elbűvölő, bűbájos, ennivaló, angyali, tündéri, elragadó, drága, aranyos, cuki, ari, aranypofa, zabálnivaló, csábos, bájos, helyes, imádnivaló, takaros, tüneményes, édes, szeretetreméltó, édi, cukorfalat, tündibündi, cukimuki, szeretnivaló, husi, aripofa, cukkancs, cukipofa


+ !

becses, drága, tisztelt


+ !

társ, pár, partner, élettárs, csaj, barátnő, lelkitárs"


- - - - - - -



Tehát te simán megírnád történetünk tanárnőjének a levelet, úgy, hogy azzal kezded: "Csábos tanárnő!" vagy "Husi tanárnő!", vagy "Humánus tanárnő!", vagy "Aranypofa tanárnő!", ugye? Elvégre ezek is mind a kedves szinonímái, vagyis tökugyanazt jelentik a te olvasatodban.



Azért kíváncsi lennék a tanárnő arcára, mikor elolvassa a megszólítást :D

2017. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
:DDD
2017. nov. 4. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!