Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hagyományos könyvek vagy...

Hagyományos könyvek vagy elektronikus adathordozók?

Figyelt kérdés

(mondhatnám hagyományos vs. e-könyvek)

Pro és Kontra?



Közvéleménykutatás, úgyhogy minden válasz hasznos klikket kap:)


2010. ápr. 26. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
E-book :) Beruháztam egy E-book readerbe és netről szedegetem le az ingyenkönyveket. Könyvesboltba alig jutok el, a sok könyv csak a helyet foglalja, így meg egy memóriakártyányi helyen több ezer könyvet is tárolhatok :)
2010. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Hagyományos könyv. Nem a monitort bámulom bambán, hanem egy illatos könyvet lapozgatok egy fotelba kuporodva kávé mellett. Ugye, más még a hangulata is? :) A régi, gyönyörű kötésű könyvek hogyan is lehetnének pótolhatók egy monitorra kivetített képpel?
2010. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Dymo ***** válasza:
90%
hagyományos, kézzelfoghatóbb,a szemem se fárad el,lehet alátétnek használni,legyet lecsapni,tök jó hogy ott van a polcon mondjuk az egész sorozat
2010. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem bejön az e-book is,mert annak is megvannak az előnyei.

Legutóbb pl egy elég nagy kijelzős telefonon olvastam ki egy könyvet.Nem kellett lámpát használni, kényelmesen az ágyból olvastam,és nem szakadt le a kezem a könyv súlyától.A lapozás egy gombnyomásból áll,beállíthatod a betűméretet,és a kijelző fényerejét is.

Hátránya,hogy gyorsan lemerül a telefon akkuja.

2010. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

E-könyv, főleg, amint beszerzek végre egy olvasót.

Imádom ugyan én is a nyomtatott könyveket, és semmit sem találnék hangulatosabbnak egy jó kis könyvtárszobánál, faltól falig, padlótól plafonig könyvekkel, karszékkel és kandallóval, viszont a szomorú valóság az, hogy a közeljövőben sajna nem túl valószínű, hogy lenne módom egy ilyennek a kialakítására, és jelen körülmények között leginkább csak rengeteg helyet foglalnak a könyveim - arról nem is szólva, hogy tökéletesen tisztán látom annak az előnyét is, ha több ezer könyvet magammal vihetek bárhova úgy, hogy se fizikai helyet nem foglalnak, se súlyuk nincs, de mégis mindig kéznél vannak. :)


Haladni kell a korral, no. :) Ha az ember multimilliomos és telik neki könyvtárszobára, plusz ki se kell mozdulnia otthonról, akkor szinte semmi gond a nyomtatottal (bár mondjuk kifejezésre vagy mondatra keresni még akkor is nehéz bennük), de ha nem veti fel a pénz, vagy kissé mobilabb életet is él, akkor bizony jó az az e-olvasó. :)

2010. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Az elektronikus szakirodalom jól jön, nem kell könyvtárakban keresgélnem, de regényeket inkább könyvben olvasnék.
2010. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Úgy írtok, mintha könyvtárak nem is léteznének. Nem kell megvenni egy könyvet ahhoz, hogy elolvasd.
2010. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

17:09 - A könyvtár ma már egy nagyon idejétmúlt valami, ezt egyetemistaként hatványozottan tapasztalom, és a többiek is osztják a véleményemet. A könyvtár abszolút célszerűtlen, lassú, és hatalmas időkiesést okoz, mert idő, amíg bemész, idő, amíg megtalálod, amit keresel, és idő, amíg elmész onnan, és az is idő, amíg kiírod a könyvekből mindazt, ami kell. Ezzel szemben a neten pillanat alatt megtalálsz mindent, ki tudod másolni, el tudod menteni, és bármikor hozzá tudsz férni.


De hasonló a helyzet akkor is, ha nem tanulási, hanem csak érdeklődési/szórakozási célból keresel könyveket; a könyvtár minden szempontból kényelmetlenség, az e-könyv viszont azonnali célszerűség.

2010. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Úgy értettem, ha nem elektronikus, akkor egyből könyvesbolt és külön könyvtárszoba berendezése a megoldás.
2010. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Hagyományos könyvek,ez egyértelmű. Egyrészt megvan a hangulata,másrészt egész nap el tudok olvasgatni anélkül hogy akárcsak megfájdulna a szemem,ha meg a neten olvasok akkor pár óra után már vörös a szemem meg alig látok.
2010. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!