Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányoknál kézfogás helyett puszi?

Lányoknál kézfogás helyett puszi?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el az egyetemet. Nem tudom, hogy mindenhol ez a szokás vagy csak nálunk, de eddig szinte az összes fiú puszival köszönt nekem és bemutatkozásnál is megpusziltak, ami szerintem nagyon furcsa. Egymással pedig kezet fognak bemutatkozásnál, köszönésnél és elköszönéskor is. A legutóbb, amikor az egyik fiú elköszönt, minden fiúval kezet fogott, engem és a többi lányt pedig teljesen ignorált, még szóban sem köszönt el tőlünk, ránk se nézett. Én ezt sértőnek éreztem. Mit gondoltok ezekről? Ez az etikett? Lányokkal miért nem fognak kezet még bemutatkozásnál sem?

2017. nov. 7. 02:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

etikett szerint lánynak odatartani a mancsot bunkóság, hacsak nem a lány kezdeményezi, azaz nyújtja oda a kezét. (sokan még ekkor is ódzkodnak kezet rázni egy nővel.)

igen az bunkóság ha még egy sziasztokot se böfög oda, de ez van.

2017. nov. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Etikett szerint első találkozáskor, a bemutatkozásnál kell kezet fogni az ellenkező nemű személlyel.

Onnantól a továbbiakban férfi-nővel nem fog kezet, max kézcsók, de az elég régies, a puszi viszont már túl közeli, rokoni/baráti. Szóval férfi nő felé egy sima "szia", "sziasztok" elég, a férfi férfival viszont kezet fog illem szerint.

2017. nov. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
A második válaszoló jól leírta, annyit tennék hozzá, hogy ez a férfiak közötti lekezelés is lassan kimehetne a divatból. Pont tegnap panaszkodott egy ismerősöm, hogy őt zavarja, hogy minden nap munkakezdéskor 10-15 emberrel kell lepacsiznia, ami ebben a vírusokban gazdag időszakban kifejezetten idegesítő. (Nyáron meg egy élmény izzadó tenyereket markolászni.)
2017. nov. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

>> A második válaszoló jól leírta...


Nemhogy nem írta le jól, de jócskán tévedett és ezt még publikálja is... A bemutatkozásnál NEM KELL kezet fogni (az ellenkező nemű személlyel). Az egy dolog, hogy sokan kezet fognak ilyenkor, de nem azért, mert ezt írja elő az illem, hanem azért, mert nem tudják, hogy mit is ír elő...

A bemutatkozás egy dolog, akkor (kölcsönösen) megmondják a neveiket. A kézfogás nem része a bemutatkozásnak, vagyis bemutatkozhatok kézfogás nélkül is. A kézfogás csak egy amolyan "ráadás", inkább köszönésféle. Sokan így is köszönnek: "Szervusz Peti" és kezet fognak.

2017. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!