Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szandál-fehér zokni viselet...

A szandál-fehér zokni viselet régen (30-40) éve még miért nem volt gáz?

Figyelt kérdés

Régi fényképeket, filmeket nézegetve az 1970-1980-as években ez még teljesen elfogadott viselet volt. Vagy csak erőltették ezt a szülők meg az iskolák?


Ma ugye rettentő nevetségesen hat. Akkor jó volt ez?



2017. dec. 7. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Tudsz objektív magyarázatot adni hogy miért is gáz? Ugyanis közmegállapodás kérdése hogy mi gáz és mi divatos.
2017. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

De amúgy ez nem csak fehér zoknira vonatkozik, hanem mindenféle zoknira. Pl. tegnap egy szép mikulásos zoknit vettem fel, szerintem az sem illik szandálhoz.


Illetve egyesek szerint a szandál önmagában is gáz...

2017. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezen kívül miért és hogyan szivárgott be mindenhova a gáz?

Régen az emberek miért tudtak normálisan magyarul?

2017. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Régen ennek az volt az oka, hogy zokni nélkül könnyebben feltöri a lábat a szandál, föleg ha egész nap abban vagy.


Ez a divat, hogy csak zokni nélkül használható, valamikor beszivárgott valami szbon társaságból és azóta ez a "szabvány".

2017. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazért, amiért jó eséllyel 30- 40 év múlva a ma divatosnak gondolt viselet lesz gáz.
2017. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
... és a ma gáznak gondolt viselet a divatos :)
2017. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
70%
Az biztos h az iskolai fényképezésekre nekünk lányoknak kötelező előírás volt (nyolcvanas évek, ált. suli). Fehér térdzokni szandival. Én akkor is utáltam, mert ronda volt, hogy a fehér zokni hamar bepiszkolódott, máskülönben nem is hordtam úgy.
2017. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
#3 igazad van, de a "gaz" mar 50 eve is ment.
2017. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

"mar 50 eve is ment"

A börtönben, és azok között, akik a börtönből jöttek ki.


De itt elvileg az átlagember ír... és nézd meg: 3 emberből 2 lepontozott.

Ők mind a börtönből jöttek?

2017. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mi gáz mi nem, adott divat kérdése. Ami ma gáz régen nem volt az és vica versa.
2017. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!