Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illene karácsonyi ajándékot...

Stewie200 kérdése:

Illene karácsonyi ajándékot vegyek a párom nővérének a gyerekeinek?

Figyelt kérdés
A nővérével életemben 2x találkoztam. Van egy 10 és egy 13 éves lánya (velük már többször is találkoztam) és kettő 10 alatti fia akikkel szintén csak kétszer találkoztam. így elvárt hogy ajándékot vegyek nekik? illő lenne vagy sem?

2017. dec. 17. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A párod mit szól hozzá?

Ha ennyire nincs kapcsolatod velük és nem együtt karácsonyoztok, akkor felesleges. Ettől függetlenül megteheted, hogy veszel ajándékot a gyerekeknek. Lehet viszont, hogy zavarba hozod a szülőt, mert ezt viszonozni akarná, de nem készült rá.

2017. dec. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ti mentek hozzájuk vagy ők mennek hozzátok?

Ha ti mentek hozzájuk akkor mindenképpen de csak valami apróságot,mivel nem olyan mély a kapcsolat közöttetek.Pl.egy-egy tábla csoki a gyerekeknek meg néhány szem szaloncukor mellé celofánba csomagolva fiúknak kék szalaggal átkötve,lányoknak pirossal vagy rózsaszinnel.A sógornődnek meg celofánba csomaolt illatos szappan vagy teakeverék.Ha hozzátok jönnek akkor a gyerekeknek biztosan adnék az anyjuknak meg ahogy gondolod,attól füögg mennyire szimpatikus számodra a nő,nem kötelező.A figyelmesség akár egy jó kapcsolat alapja is lehet.

De a helyedben megkérdezném a párodat,hogy ő mint nagybácsi szokott-e ajándékot venni.Ha igen akkor azzal el is van intézve az egész,de attól függetlenül is ha te jónak látod megajándékozhatod őket.

2017. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%
A #2es jót írt! Nekem is az jutott eszembe, hogy a párod vesz nekik ajándékot, mellé te veszel mindannyiójuknak egy-egy tábla csokit. :) Esetleg felesben valamilyen társast, ami megfelel az ő korosztályuknak, ha jól látom, nincs olyan nagy korkülönbség köztük. Anyukának én bonbont adnék.
2017. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!