Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általában milyen köszönést...

Általában milyen köszönést használtok? (Házi dolgozat miatt)

Figyelt kérdés

Először is sziasztok.

Házi dolgozathoz szeretnék felmérést csinálni, hogy ki hogy köszön és milyen gyakran, ezért tettem fel ezt a kérdést.

Amire kíváncsi vagyok:

Milyen gyakran köszöntök

Visszaköszöntök-e ha idegen köszön

Hogy viszonyultok olyan emberhez, aki köszön, de nem ismered

Nem kell mindenre valaszolnotok, csak amire érzitek, hogy szeretnétek.

Előre köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 1. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

1,ha megérkezem valahova és ha távozom+tanároknak, ismerősöknek. Egy nap ez elég sok sztem

2, Milyen idegen? Ha éppen bemutatják nekem/bemutatkozik, akkor persze, de az ilyen utcán random köszöngetőknek nem igazán.

3, Megint csak ugyanaz, mint a 2-esnél.

2018. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia.

Falusi vagyok, szóval a faluban mindenkinek köszönök, aki mellett elmegyek, kivéve, ha fiatalabb, mint én, akkor elvárom, hogy ő köszönjön előbb. Időseknek Csókolom!, vagy Jó reggelt/napot/estét!. A kb 30-asoknak Hello-t. 20-as elejieknek Szia/Hello-t. Ha idegen köszön, akkor is visszaköszönök, akkor látásra eldöntöm..(Ha öreg-Csókolom, ha fiatalos-Hello, ha nálam fiatalabb, vagy csak egy kicsit idősebb-Szia.

Mondjuk városban nem köszönök mindenkinek, csak akit ismerek.

2018. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és hogy milyet:

Felnőttnek, akivel nem tegeződünk vagy boltban, hivatalos stb helyen:Jó reggelt/napot/estét!

Elköszönés:Viszontlátásra!

Tegezőviszony:Szia, hello

Barátoknak csáó, hali is néha

#1 voltam

2018. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1: Olyan gyakran, amilyen gyakran kell, amikor találkozom valakivel, belépek valahova, stb.

2: Igen. (lehet, hogy nem idegen, csak nem emlékszem rá, nem ismerem meg, de ha idegen, akkor sem kerül semmibe visszaköszönni)

3: Semmi különös. Arra gondolok, hogy lehet, hogy ismerem valahonnan, vagy lehet, hogy összekevert valakivel.

2018. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapudvariasság, hogy ha nekünk köszön valaki, akkor visszaköszönünk, akkor is, ha fogalmunk nincs, hogy ki az illető. De biztos, hogy az arcomra van írva, hogy "Hát, ez meg ki a franc?" Lépcsőházban is szoktak idegenek is köszönni.

Üzletbe belépéskor is szoktam, ha ott áll egy eladó vagy biztonsági őr. Más helyeken csak távozáskor, pl liftből kiszállva vagy orvosi rendelőt elhagyva a várakozó betegtársaknak.

2018. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nagy segítség.
2018. jan. 1. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!