Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok borravalot adni...

Ti szoktatok borravalot adni a futarnak?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 16:29
 1/8 anonim válasza:
100%
Igen,mert ha én is úgy viselkednék mint a sok fillérba***ó,akkor ehen halnának. 4-500 ftot mindig adok. Erdekes módon hozzám 40-45 perc alatt kiér a kaja. Forrón és finoman.
2018. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hu ez gyors volt koszi szepen a valaszt ment a zold kez :) erdekes en is ezt figyeltem meg
2018. jan. 5. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, legtöbbször szoktam ha kicsit vastagabb vagyok abban a hónapban, vagy eleve úgy készülök, hogy adjak, vagy ha úgy alakul nála hagyom a visszajárót.

100 és 500 ft közötti összeget szoktam nála hagyni.

De volt olyan is, hogy nem adtam mert le voltam égve anyagilag és nem volt rá keret, hogy hagyjak.

2018. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Első válaszoló: Te milyen értékben szoktál kaját rendelni, hogy ekkora borravalót adsz? Mi átlagosan 1200-1300 forint körül szoktunk és a borravaló meg 50-100-150 forint között változik. (Vidén, elmaradottabb rész.)
2018. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Nem rendelünk gyakran, 2-3 hetente, de akkor az egész családnak. 500 ft-ot szoktunk adni.

Dolgozott egy barátom is futárként, voltam vele pár napot, tudom, milyen a munkájuk. Bőven megérdemlik a rendes borravalót, főleg, mert csomó fillérb**ó 5 forintot se adna nekik, a kaját azt elvárja gyorsan és frissen, utána meg flegmázik, hogy "mér adjak borravalót, kap fizetést".

Ha mondjuk csak magamnak rendelek és nem állok olyan jól, akkor is adok legalább 100-200 forintot. Az igazán csak aprópénz, akinek ételt rendelni van pénze, annak legyen erre is.

Az 500 ft is belefér szerintem, az nem érdekel, ha valaki sokallja. Mi megtehetjük, hogy ennyit adjunk, sajnálom, ha ez valakinek fáj. Nem mindenki él minimálbérből, a plusz pénzemből meg inkább jófej leszek valakivel, minthogy felesleges luxusra vagy hülyeségre költsem.

Ha nem lenne párszáz forintom, amit borravalónak szánok, akkor nem rendelném a kaját, hanem magamnak főznék akciósan vett krumpliból...

2018. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig adok borravalót, nem volt még olyan alkalom, hogy ne tettem volna. (3. válaszoló vagyok)
2018. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, 4. :D :D :D
2018. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a 4-en laktam lift nélkül mindig adtam, most hogy az isten háta mögött lakom és egyetlen hely szállít ide nekik is, általában 10-15%-ot szoktam bár volt rá példa hogy szószerint a táska aljáról gyűjtöttük össze az aprót a pizzára.
2018. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!