Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 1980-as évek Magyarországa....

1980-as évek Magyarországa. Milyen ruhákban jártak a gyerekek akkor iskolába? Miben volt más az akkori "iskolai divat" a maitól?

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézzél vissza valami régi filmet vagy képet arról az "egyfajta kötelező kék iskolai köpenyről"

meg arról az "egyfajta kötelező fehér munkahelyi köpenyről - pl. tanároknak"

Meg még volt az a kék melósruha, azoknak, akik műhelyben olajos vasakat fogdostak.

2018. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem voltak túl divatosak,volt bársony,nadrág,trapper farmer.

Nem volt ekkora választék semmiből.Márkás cuccok nem nagyon voltak.Nálunk iskolaköpeny nem volt kötelező általánosban,viszont Gimiben igen.Kék volt.76-ban voltam elsős általánosban,Gimiben 1984-ben kezdtem.

2018. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
16%
2018 van. Tökmindegy.
2018. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából abban jártunk, amit a szülők ránk aggattak. Nem volt úgyse választék divatból. :)

Télen síoveráll, csősapka, volt kertésznadrágos időszak, hozzánk is begyűrűztek a válltöméses cuccok, bársonynadrág. De mindegy is volt, mit veszünk fel, mert eltakarta a nálunk is kötelező műszálas nylon sötétkék iskolaköpeny.

2018. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaköpeny az volt világoskék, középkék söt piros is. De tényleg szörnyű műszálas volt. Viszont este kimosva reggelre megszáradt.
2018. jan. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Az iakolaköpenyből volt rendes vászon változat is, nem volt kötelező a nejlont hordani, nekem mindig olyan volt. A fiam egyházi iskolába jár, most is kötelező ott az iakolaköpeny.

Divatos cuccok, pólók nem nagyon volták, bársony nadrág volt inggel. Később jött a farmer és a póló. Ma már szinte hihetetlen, de anno középiskolába a lányok is egyenes szárú farmerban és bő pólóban jártak (80-as évek vége, 90-es eleje), a smink pedig tilos volt és a hajfestés is.

A munkások most is kék melós ruhában dolgoznak nálunk a cégnél.

2018. jan. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Az iskolaköpeny nem csak műszálas nejlon volt. Emlékezzetek a Diolen Mobi márkájú köpenyre. Az anyaga, és a fazonja is más volt. Az egyenruha azért is volt kötelező akkoriban, hogy a tehetős, ill. kevésbé tehetős rétegek közötti különbséget minimalizálják. Ha nem köpenyben mentél, párszor csak megszóltak érte a tanítók, de sokadszorra már ment a beírás az ellenőrzőbe.
2018. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
63%

Szia! Ahogy írták az előttem szólók. Iskolaköpeny volt. Annyiból nem lenne rossz a mai világban egyenruha, hogy ne a külső alapján határozzanak meg valakit. Akkor nem.látszik jómódú, vagy szerényebb körülményeknközött él. Nincs mutogatás a másikra, hogy milyen gagyi cuccokban jár.

Én baromira támogatnám a korosztályos egyenruhákat.

Más szín általános iskolában, aztán középiskolában. Van ország, ahol ez kötelező. Példul Jamaika, de egyes USA és Egyesült Királyság beli iskolákban is.

2018. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Én a régi műszálas köpenyre emlékszem. Sötétkék volt. Emlékszem, egy téli délutánon, a tök sötét szobában olyan lendülettel vettem le, hogy annyira szikrázott, hogy anyám átjött, hogy mi van, villámlott kint? Mondjuk szerintem alatta is menő 100% nejlon pulcsi volt. Nyilván.

Egyszer meg kifojt a köpeny zsebében a technokol rapid és szabályosan feloldotta. Ennyire műanyag volt. Persze akkor még a technokol rapid is más volt. Kő kemény higító. Nem az az egészséges pancs, mint most :)

2018. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem akkor sokkal gyerekesebben öltöztették az iskolásokat, illetve sokkal inkább a szülő döntötte el hogy miben jár a gyerek. Igaz én 90-es vagyok de még akkor is sokkal dedósabban néztünk ki iskolásként, mint a mostaniak. Néhány mai gyerek láttán komolyan megrémülök.
2018. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!