Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kirekesztik a mai...

Tényleg kirekesztik a mai gyerekek azon társaikat, akik régiesnek tűnő, hagyományos keresztneveket viselnek?

Figyelt kérdés

Itt ilyen nevekre gondolok, amik régen teljesen megszokott és nagyon gyakori nevek voltak. Pl. a János, de említeni lehet még a Ferenc, az István, a Miklós, a Lőrinc, a József, Katalin, Mária, Anna, Gizella, Margit, Magdolna neveket.

Mégis hogy lehet csúfolni ilyen nevekért az embereket, vagy kitaszítani? Mert manapság túlon-túl cifra névadás van szokásban, sőt egyenesen idióta neveket is képesek adni a gyerekeknek, mint Nintendó, Froló, Skájvókör, Stoplámpa, stb.

Vannak persze idejétmúlt régi nevek is, amelyek tényleg nem hangzanak jól.

De a társadalomban igen nagy gondok lehetnek, ha egy gyereket ma azért szekálnak, ha Jánosnak, vagy Ilonának hívják.



2017. márc. 26. 22:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyenek, az én sulimban is. Én nekem van olyan barátnőm, akinek régies a neve és mégis szoktam vele beszélgetni.
2017. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Ne kereszteld Jánosnak. Az idők változnak. Középiskolában már nincs kirekesztésről szó, de nekem is szokatlan valakit Lajosnak hívni az évfolyamtársaim közül például. Lajcsinak nyilván nem fogom becézni.

Katalin, Anna: ezek most sem furcsák.

2017. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A mi idonkben is csufoltak egymast a kolykok a nevek miatt! Regen sem volt kolbaszbol a kerites, csak sokan szeretik ezt hinni.
2017. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ez azért nem normális. A tanárok következetesen felléphetnének az ilyesmi ellen. Azt meg nyilván nem csúfolják, aki sorozatokból szedett nevet visel, mint a Szamanta, meg Épril, meg Szindi. Ha az én gyerekemet mondjuk Jánosnak, vagy Mihálynak hívnák és azért csúfolná a többi gyerek komolyan mondom adnék egy taslit nekik, hogy nem szégyellik magukat. Ez szerintem éppúgy megengedhetetlen, mint az, ha mondjuk valaki faji, vagy vallási alapon üldöznek és kirekesztenek.
2017. márc. 26. 23:04
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom Anna. Hogyha valakivel átmenetileg mosolyszünetet tart, biztos, hogy nem a keresztneve miatt van. :) Arról nem beszélve, hogy most sok Anna van a kicsik között is.
2017. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanitani a gyereket elni a nevevel.Nekem olyan keresztnevem van ami anno a romak kozott volt divat (magyar nev csak magyarok kozt nem volt divat),szoke vagyok zold szemu.Sosem bantottak miatta.Ezzel szemben kicsi koromban Gebe volt a gunynevem,kesobb meg amiatt hogy fejlett voltam: Teve-nek probaltak csufolni (ket pupu). Nem torodtem veluk,leszoktak rola.Barmire kitalalhatjak a gyerekek h bena.Egyebkent nekem is jobban tetszik a Janos mint a Hoszearmando.De ilyen vilag fele tartunk,azonban nem kotelezo a tomeg utan menni, ha nem akarsz.
2017. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Ahelyett, hogy megvernéd mások kisiskolás gyerekeit, inkább válassz olyan nevet majd a fiad/lányodnak amivel ő is könnyen megbarátkozik.

Hálás lesz érte, higgy nekem.

2017. márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apró megjegyzés: az Anna az egyik legnépszerűbb keresztnév mostanában, úgyhogy kilóg a listàdból.

A tanárokat meg hagyjuk, sok helyen a legsúlyosabb bántalmazásra nem reagálnak normálisan. Ha valakit piszkálnak a többiek, csak annyit tudnak mondani, hogy ne foglalkozzon velük. Ezzel aztán komolyan ki van segítve az illető... Ez az én időmben épp úgy a szarnak volt egy pofon, mint mostanában.

2017. márc. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Annyi minden divatos meg hóbortos keresztnévvel találkoztam már eddig, hogy szinte elvesznek köztük az ilyen nevek, mint az Anna. Mea culpa, ha ezt elnéztem.

Hát igen, ennyire futja a tanárnak, de nem bírja fölfogni, hogy az másik kis szemét meg túl sokat foglalkozik vele. Persze ha meg a tanár odaszól a kisgyerek rögtön rohan az anyjához, meg az apjához és abból az lesz, hogy szétverik az igazgatóit.

Mind ez, mind a névválasztás komoly problémákra mutat(hatna) rá, pl. arra is, hogy mennyire képesek a szülők normálisan nevelni a gyereküket, akinek a Pöce nevet akarják példának okáért adni.

2017. márc. 27. 11:13
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted egy Éprilt vagy egy Szindit nem csúfolnának szénné? Ú dehogynem! Jobban, mint egy Józsefet!
2017. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!