Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy tanár kedves megszólítá...

Ha egy tanár kedves megszólítással ír nekem emailt, akkor nekem, hogyan kell megszólítanom? Tisztelt vagy Kedves?

Figyelt kérdés
Még sosem találkoztunk személyesen, szóval nem tudom, hogy tegezhetem-e.

#tanár #megszólítá
2018. márc. 6. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Korod? Az ő kora?
2018. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Tisztelt
2018. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, ő kb. 35-40
2018. márc. 6. 19:27
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Tehát mindketten felnőttek vagytok. Akkor te is "kedveskedhetsz" neki. Ha te nő vagy, ő pedig férfi, neked kell kezdeményezned a tegeződést, ellenkező esetben fordítva. Ha azonos neműek vagytok, akkor egyértelműen az ő joga tegeződést kezdeményezni.
2018. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát könyörgök: ő tegezett vagy nem? Pont azt csináld te is. Ha kerülte, akkor meg magázd.
2018. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
A kedves megszólításnál melegebb, barátságosabb. Se levélben, se találkozáskor nem tegezheted. Akkor sem, ha ő letegezett. Ha olyan a helyzet, akkor felszólít majd, hogy tegezd vissza, addig nem.
2018. márc. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
6-os, te ezt úgy mégis hogy gondolod? Csendőrpertu? Te komolyan úgy gondolod, hogy ha engem valaki, aki nem 80 éves és én nem 14 vagyok, letegez, azt én nem tegezhetem vissza? Tanulmányozd egy kicsit az illemtankönyveket.
2018. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Inkább neked kéne átnézni azt a bizonyos tankönyvet és az életből venni a példákat.

Tanár-diák kapcsolat, ahol a tanár kedvesebb hangnemet ütött meg azonban ez nem jelent egyértelmű letegezést hiszen nem láttuk a levél egész szövegét.


"Kedves Hallgatóim!"/ "Kedves XYXY"


Én is számtalan így kezdődő levelet kaptam, de soha nem volt baráti/tegezős a tartalom.

Ez a tanár felől egy jófejség, sokkal emberibb, de a diáknak nem kell átesni a ló túloldalára, hogy "Kedves Tanárnő.."

Maradhat ugyanúgy Tisztelt, amivel jelzed, hogy megadod számára a tiszteletet és értékelted a kedves gesztust a megszólításban.

2018. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

7-es

>> Tanulmányozd egy kicsit az illemtankönyveket.

Amit leírtam, az nem a saját véleményem, hanem az illemtankönyvből merítettem (van vagy 5 könyvem, meg internetről letöltött is).

Azt, hogy ki kinek köszön előre, ki kinek mutatkozik be, vagy ki kinek ajánlhatja fel a tegeződést, azt az u.n. "prioritási rendszer" szabályozza. Ha kaptál volna bármilyen illemtan-képzést, tudnád miről van szó. Kifejtem röviden:

1-es prioritás: rang-állás-tisztség

2-es prioritás: kor

3-as prioritás: nem

Példák: Ha a 30 éves férfi igazgató a gyárudvaron találkozik az 50 éves raktári dolgozóval, akkor a nő köszön előre (az igazgatónak 1-es prioritása van). Ha ugyanaz az igazgató találkozik az utcán egy másik igazgatóval, aki idősebb nála, vagy esetleg nő, akkor a fiatalabb igazgató köszön előre (az idősebb ig.-nál 2-es pr., a nőinél pedig a 3-as pr. lép életbe).

Ez így leírva bonyolultnak tűnik, de ha már ismered, akkor természetes és jogos.

Ugyanez a prioritás-rendszer érvényes a tegeződés felajánlásánál: magasabb rangúnak, magasabb állásban levőt le sem tegezhetsz, fel sem ajánlhatod a tegeződést és kezet sem nyújthatsz (1-es). Ha te (idős férfi) is ugyanabban a beosztásban vagy és az iskola folyosóján összefutsz a fiatal kolléganővel, a kolléganő köszön előre (2-es). Ha viszont egykorúak vagytok, a férfi köszön előre (3-as).

Az 1-es prioritás mindig felülírja a 2-est és a 3-ast, a 2-es pedig a 3-ast. Ha hozzászokik az ember, egyből logikusnak tűnik a szabályrendszer. Ehhez persze idő kell, a műveltséget nem gyorstalpaló tanfolyamokon szerzi az ember. Éppen mint az evés etikettje, ezt is gyakorolni kell - hiába vágod be a szabályokat, ha nem gyakorlod minden nap, azonnal meglátszik.

2018. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvasom el a zavaros eszmefuttatásodat a sorszámokkal meg a prioritásokkal, mert nem releváns. Aki engem letegez, és nem lehetne a nagyanyám, azt az illem szerint visszategezem. Nincs csendőrpertu.
2018. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!