Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy terhes nőnek illik valamit...

Egy terhes nőnek illik valamit mondani, kívánni?

Figyelt kérdés
Nemrég új munkahelyre kerültem, ahol van néhány olyan kolléganő is, akik babát várnak. Némelyikük egészen látványosan előrehaladott állapotban van, illetve már azt is hallottam, hogy nem sokáig maradnak bent, mennek szülési szabadságra. Ilyenkor illik erre valami megjegyzést tenni? Gratulálni neki, esetleg jó egészséget, könnyű szülést kívánni, vagy hasonló? Vagy tegyek úgy, mintha észre se venném, ne foglalkozzak vele? Nyilván ha barátok lennénk régóta, az más helyzet lenne egészen, de egyelőre alig néhány napja ismerem őket, az emberek többségével csak pár szót váltottam eddig.
2018. márc. 16. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülést ne emlegessed és tanácsokat se adj, ha nem kéri, ezek idegesítőek és rosszul is eshetnek.


A gratulálok / jó egészséget / boldogságot típusú jókívánságok illemesek.

2018. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Erőt, egészséget!
2018. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Az a katonaságnál van :)
2018. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Széles utat és gumifákat!
2018. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!