Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólíthatom meg e-mailb...

Hogyan szólíthatom meg e-mailben ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Adott egy egyetemi oktató, én hallgató vagyok. Nem tanít, nem is azon az egyetemen van, ahol én tanulok, viszont egy projektem nála csinálom. Eddig Tisztelt + teljes neve megszólítást használtam, és ő ezt viszonozta, de miután személyesen találkoztunk, Kedves + keresztnevem megszólítással írt. Ezután én is használhatom ezt a megszólítást?
2018. ápr. 16. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ezzel felajánlotta a tegezödést.
2018. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan a tegeződést ezzel még nem ajánlotta fel, csak nem annyira formális kommunikáció lehetőségét. Természetesen élhetsz a lehetőséggel, vagy maradhatsz a formálisabb Tisztelt megszólításnál is. Egyiken sem fog megsértődni.
2018. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Tegeződésről nincs szó. Egy bensőségesebb formáról igen, ami a hivatalos "tisztelt" helyett van. Maradjunk a kedves tanár/professzor úrnál. De ha te "tiszteled" az se baj.
2018. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Ne egy email-os válaszlevél megszólítását fogd fel, mint tegezés felajánlására. Te tisztelettel szólítottad meg, ő kedvesen válaszolt. Ez még nem tegeződés felajánlása, azt nem levélben csinálják. Még nem vagytok kollégák, maradj csak az eddigi megszólításnál.
2018. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!