Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Csókolom" vagy "Jó napot...

"Csókolom" vagy "Jó napot kívánok"?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok ( kb. akkora vagyok mint egy felnőtt, van mellem stb. szóval nem nézek ki túl kicsinek:P). Szóval nem tudom eldönteni,hogy az lb. 30-tól 50 éves embereknek mit köszönjek. Van ,hogy sok 40 körüli ember akivel találkozok olyan 3-4 hetente azt mondja "Úr isten, nem vagyok én annyira idős, nyugodtan tegezzél!" Szóval teljesen megvagyok zavarodva!
2010. jún. 14. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egy idő után úgyis kicikiznek a csókolom miatt, úgyis rá kell szokni a jónapot kívánokra, inkább szokj rá már most :D
2010. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha vidéken laksz, akkor idős néniknek és bácsiknak csókolom. Mondjuk én 21 évesen is ezt köszönöm a közelben lakó olyan 40 körülieknek, akiket nem tegezek. Felénk így szokás, a jó napot kívánok-ot köszönő tiniket pl. sokan szemtelennek tartják itt.
2010. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Átérzem, ezen mindenki keresztül megy. Inkább magázódj, és akkor csak a műfelháborodást kapod meg :) Egyébként meg, egyéne válogatja..pl,a mikor középiskolás lettem (12 éve)egy ált.isk osztálytársam közölte, hogy náluk a tanároknak: Jünapot kívánok, míg a mi sulinkban meg: Csókolom volt...
2010. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ü=ó :-D
2010. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. pont abban a korban vagy, hogy ez zavart okozzon, és még el is fog tartani jó ideig. Én középiskolában szoktam rá a jónapot kívánokra. Általánosban ugye a tanároknak csókolomot köszöntünk, aztán gimnáziumban már ezt olyan cikinek éreztük, meg a tanárok is elvárták, hogy ne csókolomozzunk. Én kb. onnantól kezdve köszöntem jónapot kívánokkal a felnőtteknek. Vagyis hát az ilyen huszonéveseknek persze sziát köszöntem, pedig hozzám képest felnőttek voltak, de hülyén jött volna ki, ha magázom őket.

Amúgy nem tudom, miért számít szemtelenségnek, szerintem ez egy jólnevelt köszönés. A csókolom a gyerekek köszönése. Oké, tudom, ez magázó köszönés, és elvileg ugyan így kéne vissza is köszönni. De őszintén szólva nem tudom, miért megterhelő egy tizenévesnek így viszonozni a köszönését. Most nyilván ha már az a bizonyos felnőtt kicsi kora óta ismeri a gyereket, akkor nem fogja magázni, de egy ismeretlennél szerintem ez nem lehet probléma. Amúgy a házunkban lakik egy most 60 körüli nő, aki gyerekkkorom óta ismer, kb. 15 éves koromig tegezett, aztán elkezdett magázni, és mondta is, hogy neki ez teljesen természetes, hiszen már nem vagyok kisgyerek. Aztán olyan 18 éves korom körül mondta, hogy tegezzem nyugodtan. Na mondjuk az is piszok fura tud lenni, amikor egy idősebb személy, akit eddig magáztál, egyszer csak felajánlja a tegezést, nekem sokáig nem akart ráállni a szám, csak ugye a felajánlott tegezést nem elfogadni meg elég nagy bunkóság.

2010. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok a legjobb, ha valaki mondja hogy tegezd akkor utána persze tegezd, de egyébként is nehéz ma már ránézésre megmondani ki hány éves, és a rögtön tegezés nem udvarias. Csókolomot csak olyanoknak, akiket már régóta ismersz és eddig is ezt mondtad nekik, pl. szomszéd öreg néne stb. Hamar megszokod és a jó napot mindenkinek jó.
2010. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi!:D

Még egy kérdés! :P Anyukám egy óvodában dolgozik, néha bemegyek és ott " babázok"! Ott ugyebár állandóan mászkálnak kibe a szülők.Nekik mit köszönjek?

2010. jún. 14. 21:11
 8/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem mindegy, hogy te milyen nemű vagy, és milyen neműnek akarsz épp köszönni
2010. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

kb. akkora vagyok mint egy felnőtt, van mellem stb. szóval nem nézek ki túl kicsinek:P


A külsőd alapján nem tudom, kicsinek néznélek-e, de ez a szöveg tisztán mutatja, hogy mennyire gyerekes vagy még :) Ami 13 évesen egyáltalán nem baj, addig örülj, amíg gyerek vagy :)


Manapság divat mindenkit mindenhol tegezni, olyat is láttam már, hogy a boltban simán odamondta az eladó a 40 körüli vevőnek, "helló, mit kérsz?", persze, hogy meg vagy zavarodva, néha én is meg vagyok 20 éves fejjel :) Ha csak annyit mondasz, hogy "jó napot", búcsúzásnál pedig "viszlát" az úgy oké, nem udvariatlan, de nem is túl hivatalos. Nálunk a suliban van pár fiatalabb tanár, akik tegeződnek a diákokkal, nekik is így köszönünk. Idős embereknek meg simán maradhat a "csólokom", felnőtt korodban is. Anya is csókolommal köszön a nagymamámnak (anyósának).

2010. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok, így, hosszan (nem jó napot) és határozottan.
2010. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!