Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom 66éves apukájának...

A barátom 66éves apukájának csókolom vagy jó napot kívánok?

Figyelt kérdés
Első találkozás. 17 vagyok. Köszi(:
2010. nov. 1. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

CSÓKOLOM!

Szüleim ki nem álhatják, ha az aktuális "Jó napot"-tal köszön!

2010. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép napot kívánok! XY vagyok. -vagy Üdvözlöm! Örülök, hogy találkoztunk. XY vagyok.
2010. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Adjon Isten!
2010. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Szevasz Fater! :XD
2010. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne hülyéskedj már, nem óvodás kislány vagy, hogy csókolomozz egy férfit. Egy 66 éves férfi még nem öreg apóka, hogy fiatal hölgyként lecsókolomozd. Jó napot kívánok, alap.

Hidd el, akkor fog hülyén nézni, de nagyon, ha fiatal nőként lecsókolomozod.

2010. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Hát, ha JÓ NAPOT-tal köszönsz, jó nagy bunkónak fog nézni, az tutti. előző hülyeséget beszél, hogy az az alap. Alap, persze: munkahelyen, állásinterjún, ismeretlennek az utcán. De nem a párod faterjának!
2010. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Én csókolomot köszöntem első találkozáskor a párom apukájának, még 31 évesen is.
2010. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: A "Jó napot kívánok!" tökéletesen megfelel. Vannak idősebb férfiak, akiket éppen az hoz zavarba, ha egy fiatal nő (aki inkább hölgy már és nem gyerek) csókolomot köszön nekik! De ha gondolod kérdezd meg az illetőt, az a legjobb megoldás. Úgysem árt tisztázni azt sem, hogyan szólíthatod majd őt a továbbiakban. Ahány ház, annyi szokás, és ez független attól, hogy a barátod apukája vagy a sarki zöldséges az illető.
2010. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De mondjuk ha Jó napotot köszönsz, már jön a következő, mert arra ugye neki is így kell köszönni (legalábbis furcsa dolog: Jó napot kívánok- szia)És 66 éves persze megadhatja a tiszteletet egy fiatalnak és magázhatja, de az meg megint furcsa. Illetve én kerültem olyan helyzetbe idős bácsinak köszöntem, hogy Jó napot kívánok és erre megkérdezte ő köszönhet e sziát. Én mondtam, persze nyugodtan, csak ne várja, hogy csókolomot köszönjek neki 35 évesen.


Valójában ez a magyar nyelv egyik kulcskérdése, nincs megfelelő köszönés. Sajnos. Úgyhogy jó megoldás sincs.

De általában csókolom a jobb.

2010. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A "Jó napot Kívánokkal sosem lőhetsz mellé". Mondjuk ezt megcáfolja a következő történet: megvolt az esküvőnk a párommal, másnap átmentünk apósomékhoz, úgy köszöntem neki, hogy jó napot kívánok, mire az apósom "Most, hogy a család tagja lettél ne azt mond, hogy jó napot (hű mondom be kel férjülni a családba ahhoz, hogy tegezhessem). Kérdezem, hogy akkor mit mondjak? Rövid töprengés, majd rávágta "Köszönj úgy, hogy csókolom"!
2010. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!