Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy nem ünnepel...

Miért van az, hogy nem ünnepelhetem meg a szülinapomat, még egy kicsit se? Halottak napján születtem. Pedig én megadom a kellő tiszteletet a halottaknak, de utána arra senki sem gondol, hogy én azon a napon születtem.

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

A nem ünneplés azt jelenti, hogy nem kapsz egyátalán ajándékot, vagy azt, hogy nincsen bulid? Esetleg ha egy héttel később rendeznétek partyt? Most pont rosszul jött ki, hogy péntek és szombat halottak napja és mindenszentek napja, de máskor nem így esik. És akkor péntek este lehet bulit csapni.

Mondjuk, ha még annyit sem mondanak, hogy Boldog Szülinapot!, az tényleg furcsa. Hiszen a halottak napja arról szól, hogy megemlékezünk a halottakról, nem pedig újra elbúcsúzunk tőlük. Mi nálunk ilyenkor összejön a család, és sztorizgatunk. Nem gyászolunk, inkább emlékezünk.

2008. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az ajándékról van szó,mert az lényegtelen.Csak ilyenkor nem hallgathatok zenét,nem érezhetem jól magam.De én nem tehetek róla,hogy elsején születtem. :(
2008. okt. 30. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Mert retardáltak a szüleid :/
2008. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Retardált szülő nincs ha fel tudtak rendesen nevelni egy gyereket Asszem a szüleid mélyen vallásosak igaz? Vagy konzervativak... ezért nem engedik h jól érezd magad ezen a napon... sztem kérj tőlük kompromisszumot és próbáldd meg megértetni velük h fiatal vagy és ők is voltak azok.. ne mondd h ő sose buliztak... ha aztmondják nem az kamu... anyám is mesélt a régi angy bulikról^^. vagy Mutasd meg nekik ezt a kommentet...... esetleg hétvégére tedd át a mulatozást igy nekik is jobb lesz...


Hogy viditsam a kedved mien ha pl: február 23-án születtél ^^?

2008. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a születésnapoddal van a probléma, hanem a halottak napjával. Sokan csak akkor mennek ki a temetőbe, gyertyát égetnek, virágot visznek, álldogállnak a hidegben. Semmi baj nincs ezzel. De úgy gondolom, ha elveszítesz valakit és igazán hiányzik, akkor minden nap hiányzik. Meg lehet emlékezni ezen a napon kívül is a halottakról. Én úgy veszem ezt a napot, mint a többit. Van olyan év, amikor kimegyünk ezen a napon és van olyan, amikor nem. Nekem nagyon hiányoznak azok a családtagok, ismerősök, akik elhunytak. Viszont nem gondolom azt, hogy azért mert ezt a napot kijelölték nekik, meg kell fosztanom magam, minden olyan dologtól, amitől jól érezhetném magam. Ha ezen a napon születtem volna és hétvégére esne, biztos nem csúsztatnám el egy héttel. Bekapcsolnám a zenét, stb. És ez még nem zárja ki azt, hogy nem gondolok az elhunytakra. Persze ez csak az én hozzáállásom, lehet, hogy a családod másként gondolkodik ezen a téren. Kössetek kompromisszumot valahogyan. Én ezt tenném.
2008. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

1.) Mi van február 23-án?

2.) Miért érzem kamukérdésnek?


Ha valaki ünnepelni akar megteheti előtte-utánna egy héttel, és nem lesz kegyeletsértő! Ráadásul csak hét évente esik szombatra november 1.

2008. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az a helyzet, hogy nagyon sok ember rosszul tudja a dátumokat. November 1. Mindenszentek Napja (és ha nem hétvégére esik, akkor ünnepnap). November 2. Halottak Napja, amikor emlékezünk a már elhunyt rokonainkra, ismerőseinkre.

És ezt azért tudom ilyen jól, mert én is november elsején születtem! :)

És - magánvélemény - a halottakat szerintem jobban zavarja, ha szomorkodsz, úgyhogy inkább érezd jól Magad! :)

2008. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy cipőben járunk barátom nekem is nov 1-jén van a szülinapom. Ami egyébként nem halottak napja hanem mindenszentek napja. Nekem a szülinapomon is temetőbe kell járnom nem túl jó. Engem engednének bulizni csak nem akarok. Nincs hely ennek ez a fő oka.
2008. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnap lesz halottak napja, ma Mindenszentek ünnepe van. (Jó, mondjuk régen alkonyattól alkonyatig vették a napokat, nem éjféltől éjfélig /ezért van a Szenteste is/).


Mi ma este szülinapi buliba megyünk.

2008. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!