Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Utálom a szülinapomat! Veletek...

Amikaa kérdése:

Utálom a szülinapomat! Veletek is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rettegek ettől a naptól...szinte biztos vagyok benne, hogy egy csalódás lesz az egész. Mivel nem vagyok nagyon központi személy, nem is szeretem nagyon a felhajtást se, de azért persze jól esik ha felköszöntenek, csak egy kicsit eröltetett udvariaskodásnak érzem. (pl facebookon vagy a suliban/munkahelyen, miután emlékeztetem az embereket, h "ma van a szülinapom"...)Az az ember meg, akitől a legjobban várom hogy írjon tuti nem fog, mert sza.rik a fejemre... Bulit se nagyon akarok szervezni, mert biztos, hogy nem úgy sül el ahogy eltervezem... Nektek is szokott lenni hasonló érzésetek?:S
2011. márc. 24. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem minden szülinapomon ez az érzésem van, valamiért nem szeretem ha engem ünnepelnek pedig a családom is normális meg a barátaim is felköszöntenek meg minden szal nem tudom... Bulit se nagyon szoktam szervezni pont ezért. Viszont ha másnak van a szülinapja azt szeretem :D
2011. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen hozzáállással hogyan élsz?

Egyébként én szeretem, mert egy évben egyszer, egy napon egy kicsit rám figyel a családom. Nálunk ritka az ilyen nap. Meg tetszik, hogy 05. 05-én születtem.

2011. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Másét én is jobban szeretem ünnepelni!:D:D
2011. márc. 24. 08:18
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem is várom el minden idegentől akivel egyszer találkoztam hogy felköszöntsenek.. De még osztálytársaktól se, sőt, facebookon sem érdekel ki köszönt fel. Ez csak egy nap a többi közül, anyámékkal elmegyünk általában enni valahova + ajándék és ennyi. Nekem kell túlzásba vinni.
2011. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha úgy érzed, az emberek erőltetett udvariaskodással köszöntenek, akkor miért adod a kezükbe a lehetőséget? miért emlékezteted őket közösségi oldalakon? Ami, hozzáteszem, nem illendő. Aki meg magától is tudja, arról legalább tudhatod, hogy nem udvariaskodik, hanem tényleg eszébe jutottál. Én pl ki se írom a szülinapom a közösségi oldalakra. Ezzel szerintem javítanál a helyzeten, amin te rontasz saját magad egy lapáttal.

Anmúgy nem utálom a szülinapom, de kifejezetten fel se villanyoz, annyira nem vagyok egoista.

2011. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

A facebook felköszöntéseket én sem bírom. Addig jó volt amíg nem volt ilyen, jól esett, hogy valakinek eszébe jutott, hogy ma van a szülinapom... Mostmár gondolkodom rajta hogy kiszedem facebookról a születési dátumomat, mert nem szeretem hogy az összes ismerős felköszönt úgy, hogy alapból fogalmuk nem lenne mikor születtem.

Egyébként nyáron születtem, így az utóbbi 3 évben nem is voltam itthon a születésnapomon. Többnyire külföldön töltöttem, remélhetőleg így lesz ez idén is. Viszont ilyenkor iszonyatosan jól esik itthonról egy-egy köszöntés, pl tavaly előtt meglátogattak a barátaim teljesen váratlanul külföldön a szülinapomon, a szüleim elküldték velük az ajándékomat (egy magyar nyelvű könyvet), aminek sosem örültem még annyira mint akkor, és egy láda frissen szedett barackot az udvarból, ugyanis azt imádom, és ha nem küldenek, akkor pont úgy értem volna haza, hogy "lemaradok a szezonról"!:) Eddig ez volt a legszebb ajándék amit valaha is kaptam!

2011. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Én nem szeretem és nem utálom, nagyjából közömbös.

Hogy felköszöntsenek, azt nem várom el, ha valaki felköszönt, annak örülök.

Bulit MAGAMNAK soha nem szerveznék, a barátaim egyszer szerveztek nekem, jó volt, bár meglettem volna nélküle is.

Közösségi oldalakon nem vagyok rajta, munkahelyemen nem hirdetem a szülinapomat, szóval ez az erőltetett felköszöntés dolog nálam nem játszik.

Kollégák közül ált. azok szokták tudni, akiknek a saját szülinapjuk is novemberben vagy decemberben van (dec. elején születtem).

Szerintem az emberek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a szülinap-dolognak.

Én más szülinapi bulijába nem szeretek menni, csak meglepetésbuliba, mert nekem az visszatetsző, ha valaki saját magának bulit szervez, és magát ünnepelteti.

2011. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is utálom a saját szülinapomat. Minden ember megszületik egy x évben x napon, mi van ezen ünnepelnivaló? Meg azért sem szeretem, mert olyan kötelező jellegű, kötelezően elvárja a társadalom.


"Ilyen hozzáállással hogyan élsz?"


na meg az ilyen hozzáállású emberek miatt sem szeretem! Öcsém, attól hogy nem szeretem ünnepelni magamat még nem vagyok leprás! nehéz ezt felfogni? Pfff

2011. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Én nem útálom, csak néha elfelejtem ;)

... eleve nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget.

2011. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

A sajátomat én sem szeretem:D

Nem foglalkozom vele túlzottan, de másét viszont imádom, akár megszervezni is a bulit:)

2011. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!