Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az angol királyi trónt...

Ha az angol királyi trónt valamilyen okból gyermek trónörökös, pl. György herceg örökölné meg (tegyük fel, hogy a királynővel, Károllyal és Vilmossal váratlanul történik valami), ki uralkodik helyette, amíg nagykorú nem lesz? Katalin? Vagy Harry?

Figyelt kérdés
Harryt nem zárták ki azért, mert elvált nőt vett feleségül? Bár akkor ennyi erővel Károly is kizárva.

2018. máj. 29. 10:59
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Régenst neveznek ki mellé, aki általában, de nem feltétlenül, az anyja.
2018. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben feltétlenül nem az anyja.
2018. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik a helyes válasz? :D
2018. máj. 29. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Edward/Dávid azért mondott le a trónról, mert elvált nőt vett el és a király/királynő az egyházat képviseli és a válás miatt ezt nem szabad. Erko Károlynak se volna szabad uralkodnia, de mégis benne van az öröklésben - bár egy ideig ki volt
2018. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
zárva. De már nem, így Harry sem.
2018. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a királyi teendőkben jártasabb ember lesz a régens - aki belelátott már, segített a királynénak és nem mondjuk Katalinra tukmálják rá a régenséget. A régensség arról szól, hogy vki betöltse a király szerepét és tudja mi a feladata
2018. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval én Fülöpöt vagy Harry-t mondanám. Tudom, hogy Fülöp túlkorosnak tűnne, de amíg fizikailag és mentálisan képes teljesíteni a feladatait, miért ne.Esetleg Erzsi többi gyerekéből valamelyik.
2018. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 11. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én köszönöm a kérdést! A Brit királyi család az egyik kedvenc témám. Imádok foglalkozni vele, szóval nagyon megörültem, hogy írhatok róla a kérdésed alá.
2018. nov. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Régens uralkodó lenne. Harry semmiképp, mert Meghannal való házassága még mindig rangon aluli , elvált nőből nem lehet királyné ( uralkodóné) a 21.században sem

Valószínű, vagy II. Erzsébet valamelyik gyereke lenne az.

2020. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!