Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az angol királyi trónt...

Ha az angol királyi trónt valamilyen okból gyermek trónörökös, pl. György herceg örökölné meg (tegyük fel, hogy a királynővel, Károllyal és Vilmossal váratlanul történik valami), ki uralkodik helyette, amíg nagykorú nem lesz? Katalin? Vagy Harry?

Figyelt kérdés
Harryt nem zárták ki azért, mert elvált nőt vett feleségül? Bár akkor ennyi erővel Károly is kizárva.

2018. máj. 29. 10:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Károly akkor nem lehetne király egyébként, ha Diana élne. Mivel meghalt a volt házastársa , ezért “ szabad” volt neki újraházasodni, és elvenni Camillat. Valamint így király is lehet. ( sokan ezért szőttek összeesküvés elméleteket, hogy az angol titkosszolgálat tette el láb alól Diána-t és szeretőjét . Csakhogy ez sajnálatos módon egy véletlen es nagyon tragikus esemény volt. A királynő nem fog lemondani csak úgy, nem is akart, Károly meg már 70 felett...nem sok “ öröme” volna a trónon.

Camilla is elvált, igaz, de más megítélés alá esik, hogy angol arisztokrata félig- meddig.

2020. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Harry herceg, illetve Katalin hercegné teljességgel kizárható. Fülöp herceg, ha fizikailag még bírná, alkalmas lenne, de mivel ő is "csak" beházasodott a királyi családba (oké, tudom, távoli rokonságban is áll a feleségével), szerintem ő sem valószínű jelölt. András herceget a múltkori botránya miatt zárnám ki. Így szerintem Anna hercegnő, vagy Eduárd wessexi gróf lennének a lehetséges jelöltek.
2020. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!