Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez az "új" trend, hogy...

Mi ez az "új" trend, hogy rádiót vagy más hangos hangszorós cuccot bömböltetnek a biciklin is tekerve akár?

Figyelt kérdés

Pont most ment el az ablak alatt egy biciklis a Scooter Maria-t bömböltetve, amit anno szerettem is szóval végülis nem gond, csak egyre több ilyet látni az elmúlt évekbe. Nyakába a rádió és úgy megy utcán. De már ilyen tizenéves, nem túl keménykedőnek tűnő figuráknál is. Ezt csak én veszem észre? Mint valami szociálisan retardált emberek, akik a másik pofájába tolják a zenéjüket, pedig használhatnának fülhallgatót is. Mert ha még többen mennének rá lehetne fogni, hogy így mindenki ugyan azt hallja, de egyedül. Ki érti ezt?

Gyászos.



#zene #kültéren #bömböltetése
2018. júl. 22. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ezt én is észrevettem, és ugyanúgy nem értem. A szememben bárki, aki hangosan hallgat zenét, egy gyökér.
2018. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szórakoztató ipar mindenkit igyekszik kielégíteni. Még a hülyéket is.
2018. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez régen is hasonlóan divat volt, csak akkor a telefonokon bömböltették a zenéket, amikor még nem voltak okos, érintőképernyős telefonok, de már voltak olyan jók a színes kijelzős készülékek hogy jó minőségben lehetett rajta zenéket hallgatni, és akkor is állandóan üvöltették.

Amikor bejöttek az okostelefonok és a nagy fülhallgatók, akkor egy időben csak ilyet lehetett látni. Mióta bejöttek és elterjedtek a bluetoothos wireless kis hangszórók azóta megint ez megy hogy bömböltetik.

Azzal kivételesen nincs bajom ha valaki biciklizés közben így hallgat zenét, mert nem akarja a fülest a fülébe dugni hogy hallja azt ami a környezetében is van éppen, ebbe semmi kifogásom nincs. De azt én sem értem amikor sétálva akár egyedül, akár csoportosan is így hallgatják a zenéket. Egyes külföldi webshopokban olcsón vesznek ilyen hangszórókat hol egy kis egyszerűt, hol olyat amin ledes hangulatvilágítás van és jó nagy darabokat cipelnek magukkal és bömböltetik az ocsmány disco zenét meg társaikat, ezt én is észrevettem az elmúlt 2 évben.

A környékemen gyakran mennek így el a ház előtt gyalogosan többnyire. Nagyon nem tetszik ez nekem sem hogy mi a fenéért kell a világba szét üvöltetni a zenét. Ezeket a kis hangszórókat elsősorban azért találták ki hogy ne kelljen vezetékkel szenvedni ha valaki kis kerti buliba, vagy nyaralóba vagy kempingezés közben akar egy kis zenét hallgatni a társasággal.

Én egyedül akkor használom ezt ha kimegyek a stégünkre horgászni, egyedül vagy társasággal. Akkor halkabban de a háttérben szokott szólni egy kis zene, többnyire egy olyan okostelefonról amit már csak ilyenekre használunk amolyan zenelejátszónak. Meg a műhelyembe is van egy nagyobb fajta amibe USB-s adathordozót vagy memóriakártyát kell beledugni és FM rádiót is képes fogni, azt a műhelyembe szoktam használni munka közbe.

2018. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemhiány, a személyiség kivetítése: lássa, hallja, már 100 méterről tudja mindenki hogy jövök, tudják meg hogy én milyen stílust képviselek és mennyire menő vagyok. Hiszen ha Mr Busta ordítja mellettem hogy így megb`aszok-úgy megb˛aszok mindenkit, akkor rólam is elhiszik hogy mennyire kemény gyerek vagyok.
2018. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy persze mindig is volt ilyen csak nekem a személyes tapasztalatom, hogy egyre több. Sűrűbben veszem ezt észre. Olyan két napja és ott tolta valaki. Régen ilyet évente 1-2 szer ha volt mostanra már heti 1-2 lett a szám. Végülis nem kapok síró görcsöt miatta csak olyan szánalmas már alig bírom ki, hogy be ne szóljak valamit.
2018. júl. 26. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:

a válasz benne van a kérdésben:

"szociálisan retardált emberek"

2018. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nem válasz csak szomorú tény. Én arra vagyok kíváncsi, hogy más is észre vette-e ezt a rohamosan növekvő trendet az elmúlt olyan 2-3 évbe. Tehát, hogy lényegesen gyakrabban fordul ez elő manapság, pedig 2-3 éve is voltak már bőven okostelefonok.
2018. júl. 28. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!