Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek vannak tipikus...

Szerintetek vannak tipikus női és tipikus férfi feladatok?

Figyelt kérdés
Nőknek például a főzés, takarítás, gyereknevelés?
2018. okt. 11. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Férfiaknak pl. a fizikai munkák, vagy éppen a háborúzás. Elég nehezen tudok elképzelni nőt raksivetővel vagy chaingunnal (igen, tudom, hogy vannak országok, ahol ők is katonáskodnak)...
2018. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Kevés. Nagyon kemény fizikai munkákra csak a férfiak kis része alkalmas és nő egy sem, szoptatni pedig leginkább nő tud... De kb. ennyi. Nyilván van olyan, hogy statisztikailag a nők vagy a férfiak alkalmasabbak egy munkára, de ez egyedszinten nem számít.


A példáid nagyon rosszak. A legjobb szakácsok köztudottan férfiak, de minőségtől függetlenül kismillió férfi szakács van, egyes helyeken fel se merül, hogy nő legyen az.

A takarításnak megint nincs köze a nemhez, rengeteg férfi takarító van.

A gyereknevelés pedig köztudottan az apa és az anya feladata egyszerre, nem fejlődik ideálisan a gyermek, ha nincs meg mindkettő (felnőhet rendesen, nem arról van szó, de jobb, ha van egy jó anya és egy jó apa is).

2018. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Nehéz munka pl nem én no létemre fogom a bútorokat pakolni ,összeszerelni.

Mi tartjuk a régi "hagyományokat "de nem zárkózunk el semmitől . Én fozok,mosok,takaritok párom dolgozik csapot szerel,elvisz bevásárolni

Viszont ha ugy van szívesen megfőz ő, én pedig beolajazom az ajtót:)))

De nem engedem mosogatni, mosni , cipőt takarítani stb

Ahogy ő se enged cipekedni, szerszámokat pakolni , otthon szerelni (meg ha van is amit megtudok csinálni)

2018. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekszülés tipikusan női foglalatosság, a többit már meg lehet osztani. Persze, ahogy írták is, mindenütt vannak ellenpéldák is. Meg elég sok olyan munka van, ahol átlagban a nők vagy a férfiak jobbak, alkalmasabbak.
2018. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
A szülésen és a szoptatáson kívül semmi nemhez kötött foglalatosságot nem tudok.
2018. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mondjuk egy nő nem igazán állhat modellt pénisz-akthoz egy rajzsuliban, egy férfi pedig nem lehet melltartó tesztelő-minőségellenőr :) Más most nem jut eszembe.


Az általad említett főzés csak akkor női munka, ha ingyen kell (otthon). De mihelyt jó fizetés jár érte (szakács,cukrász, sztárséf), máris férfimunka lesz.

2018. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!