Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Európában van egy bizonyos...

Európában van egy bizonyos "szabály", amit az etikett megkövetel, hogy vmi távolságot kell tartani a másik emberrel, és nem belemászni a képébe. Tényleg van ilyen, vagy csak én találom ki?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha beállok a villamosmegállóba, akkor sokszor előfordul, hogy egy ember konkrétan a képembe áll, tehát, közvetlenül mellém/elém, és ez baromira tud idegesíteni. A kérdésem csupán annyi lenne, hogy ha jól tudom,
2010. jún. 24. 11:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Jó,szóval így visszaolvasva,először fogalmaznom kell megtanulni.Szóval van e ilyen "szabály",hogy valamennyi távolságot kell tartani,vagy csak az én képzeletemben létezik ez?
2010. jún. 24. 11:25
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak Európában létezik ez a személyes zóna. A sűrűbben lakott területeken kisebb, a ritkábban lakott területen kicsit tágasabb. Eu-ban 45-70 cm-es aura/ a testet körülvevő elképzelt /buborék, ezen belül ha idegen lép, akkor nagyon kényelmetlenül érezzük magunkat.

Az intim zóna a 0-tól a személyes zónáig tart. Ezen kívül vannak még más, távolabbi zónák.

A zóna határának átlépését támadásnak éli meg az ember és esetleg hátrálással újra kialakítaná, ha hagynák...

2010. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kár,hogy ezt azok a nyugdíjas nénik nem érzik,akik majd' a lábamra lépnek,az 50 méter hosszú járdaszigeten:D. Köszi a választ!
2010. jún. 24. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki szintén nem érzi ezt a távolságot. Nagyon zavaró tud lenni. Ő mindig nagyon közel áll, én meg mindig hátrálok.
2010. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos japán származású volt a néni ;-)

Japánban, mivel nagyon sűrűn lakott terület nagyon régóta, lényegesen kisebb az elviselhető távolság, ehhez alkalmazkodtak.Lányom majd megőrült Japánban, mert mindenki belemászott az arcába.

2010. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem :D Még ha van mellettem hely pl a megállóban, buszon, akárhol...fogja magát és beleáll a képembe. Mivel picike vagyok, és a hajamat magasan hordom kontyba, az a "legviccesebb" amikor más emberek így leviszik a hajamat :D Mondom oké :D Idegesít amikor belelihegnek a fejembe, én nagyon nagyon antiszociális vagyok ilyen téren (is). :D Nem bírom elviselni az emberek közelségét. De van egy marha egyszerű módszer, és nem jönnek közel: hangos zene(fülhallgatón át jól hallható.) :D
2010. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!