Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bunkóság ez? Valami...

Nem bunkóság ez? Valami szabály erre?

Figyelt kérdés
Kisvárosban lakunk, a szomszédunk reggel óta géppel vágja a fát. Fél nyolckor kezdte, és nagyon irritáló szombat reggel, hogy a csukott ablakokon is beszűrődik a zaj, nem lehet aludni tőle, beszélgetni, olvasni, vagy valamit... Nem szabályozza valami törvény? Elég illetlenség, zavarja mások nyugalmát. Vagy legalábbis megkérdezni luxus? Talán szólhatott volna, és akkor elmegyek itthonról, vagy próbálom kipihenni magam. De ez így milyen már? Ennyire nem foglalkoznak az emberek a másikkal? "Így olcsóbb" alapon szenved, és az egy dolog, hogy neki vannak ilyen rigolyái, de miért kell másnak is vele együtt?
2011. aug. 27. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszéltél már vele erről? Megkérted, hogy legyen szíves találni egy másik hobby-t is? :)
2011. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán nem hobbi!!!! Lehet, hogy a téli tüzelőt vágja. Talán nem akar a 40 fokos melegben kínlódni délután, amikor már nem alszik senki. Bár lehet, hogy akkor meg azt zavarná, aki délután szeretne aludni. Ezt el kell fogadni, kertes házban is vannak szomszédok, csak másmilyen a zaj. Van, aki füvet vág hajnalban, mert később nem akar megégni. Panelben meg sír a baba alattunk, zenét hallgatnak felettünk, korán kelnek mellettünk.
2011. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Persze, lehet, hogy semmi kedve 40 fokba vágni a fát, de szerintem lehetne beszélni vele, hogy legalább kicsit később kezdje, attól függ, hogy milyen a viszony!

Különben meg.. ha neked le kell nyelni, hogy fölötted, alattad meg mindenhol, akkor nekis is, hogy ott meg alszanak és kicsivel később kell kezdenie.

2011. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Melyik megyében van ez a kisváros?

A mi egyik szomszédunk is két hete fűrészel.

2011. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézz utána a helyi önkormányzati rendeletek között, ha van rá valami, akkor ott van!

De mindenekelőtt én beszélnék az illetővel, hogy nem lehetne-e a dolgot másképp időzíteni!

2011. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel kell aludni én mindig azt mondom az alattunk lakóknak. :)


Ugyanis ők hétvégente reggelig bömböltetik a zenét, vagy LAN-partyznak, vagy hogy is nevezik ezt, és lőnek a gépen meg artikulálatlanul ordítoznak hozzá.

Néha kijönnek cigizni és megtárgyalják ki kit hogyan trancsírozott ki virtuálisan.

Komolyan mondom, sosem játszom, de már kívülről fújom a pályákat lassan.


Aztán reggel lefekszenek aludni. Nah, én olyankor működésbe lépek, és beindítom a mosógépet (jó hangos fajta), elkezdek pakolni, húst klopfolni, porszívózni, hogy még délelőtt készen legyek mindennel.

Persze nem tetszik nekik, hogy szombat délelőtt nem tudnak aludni.

Hát csesszék meg, én meg éjjel nem tudok aludni.


ALUDNI ESTE KELL!

Nappal mindenki azt csinál, amit akar.


Mondtam nekik is, lehet játszani egész nap, felőlem bömbölhet a zene, meg a piff-puff-bimm-bumm, de szerintük ennek éjjel van feeling-je.

Oké, hát a mosásnak meg reggel van feelinge. :)


Amúgy a szomszéd egész nyáron intenzíven lakásfelújít. Fúr, farag, fűrészel. Hajnali 5-kor kezdi (amikor én a mosást :P), és sokszor csak este 10 körül fejezi be. (egyébként addig lehet hivatalosan zajongani, azt mondjuk nem tudom hánytól)


Hát Istenem, ez van, elviselem, legalább majd én is kapok toleranciát, ha mi fogunk felújítani tavasszal.

2011. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel jár ,ha nem a tanyán laksz ahol nincs szomszéd.Akkor ér rá ,gondolom hétköznap melózik és hétvégén tudja csak a télire való tüzelőt aprítani.Kedvedért nem fog szabadnapokat kivenni.Van egy jó találmány olcsó is ,füldugó a neve.
2011. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!