Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, rászóltok a gyerekre...

Anyukák, rászóltok a gyerekre ha nyilvános helyen (pl. üzletben) kiabál, szétpakol? Ha más rászól az zavar?

Figyelt kérdés
Volt benn nálunk egy kisfiú és már majd szétment a fejem ugy ugrált a padlón. Meg fogta a termékeket és ütögette a pulthoz. Az anyuka telefonált, nem intette rendre. Ha én kedvesen azt mondom a gyereknek, hogy légyszives ne dübögj, vagy hogy azt nem szabad dobálni, akkor goromba vagyok?
2011. okt. 15. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
le is kevertem volna egyet neki,rengeteg az elkényeztetett gyerek,mert könyvből vannak nevelve,és persze a szabad nevelési elvek,h a gyereket nem szabad megütni...ez ide vezet
2011. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

természetesen rászólok és nem engedek neki ilyesmit(két éves).

egyébként én is rászólok más gyerekére,ha az anyja nem figyel rá.pl játszótéren rongálja a játékokat vagy bántani akarja a gyerekemet vagy valami

2011. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rászólok, persze. És ha dobálna (bár ilyet nem merészelne), és rászólna más, azt teljesen normálisnak tartanám. Mondjuk egy kiabálásért azért szerintem más ne szóljon rá, én úgyis megteszem.
2011. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze rászólok és örülök is neki,ha más is rendre teremti,mert akkor tényleg látja,h rosszat tesz,ez nem csak anya újabb rászólása.

De sajna egy olyan anyuka,aki még a sajátjára se szól,ha szétpakol tuti zokon veszi,ha más rá mer szólni az ő áldott jó kölkére.

2011. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rászólok persze de szerencsére még az enyém nem kiabál, de dobálózni néha szokott, /20hós/ de mi azt sem engedjük. Nem kell hogy más rászóljon az én gyerekemre mert én sokkal gyorsabb vagyok:), még mielőtt valakinek az idegeire menne rendezem ezt. Szerencsére ez ritka, gondolom ha nagyobb lesz majd akkor..
2011. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

igen, rászólok, ezért igen, zavar, ha más ennek ellenére szintén rászól

ha kedvesen teszi, és úgy, hogy nekem akar vele segíteni elérni a célomat (hogy a gyerek megnyugodjon) az nem zavar, csak ha nekem ellentmondva vagy rosszallólag teszi

2011. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy rászólok, muszáj is, hiszen minden nap megyünk boltba, meg kell tanulnia viselkedni. (18 hónapos)

Amúgy én más gyerekére is rászólok, valahogy automatikusan jön.

2011. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, ha más rászól, semmi köze hozzá. Ha kárt okoz, meg kell fizettetni a szülővel, természetesen, hiszen ő a felelős a gyerekért.

Én meg azt unom, hogy egyfolytában csak fegyelmezek, már minden boltban ismerik a gyerekeimet, mert folyton rájuk szólok. A nagy olykor elfut, azt nem engedem (3 éves) a kicsi meg kapkodna mindenért (1,5 éves), főleg a pénztárnál utálom, hogy olyan szűk a hely, kinn a lánc, amivel lezárják a pénztárat, a csokik-rágók kipakolva, a szalagnál a szemétgyűjtő, amit remekül ki tud húzni, és nem tudok hová menni vele a babakocsival, úgyhogy csak mindig rászólok meg viszem el a kezét mindenhonnan vagy próbálok neki játékot vinni, hogy azzal ellegyen.

De lepakolni, ütögetni az árut, na azt nem szabad!


Mondd a gyereknek, hogy ha eltöröd, anyuka kifizeti (vagy jön a biztonsági őr, rendőr). És nem feladatod persze, de ha megkérdezed, hány éves, mondasz neki valamit, hogy de szép vagy, mivel szoktál játszani, hátha nem rendetlenkedik. Sok gyerek utálja, ha anya mobilozik, olyankor rendetlenkednek, mert nem rájuk figyel.

2011. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is rászólok, sőt, el is hozom onnan. Ilyenkor fognia kell a kezem utána már a boltban, ő ezért kiabál, akkor viszont már nem engedem el a kezét, hiába kiabál. Nyilván ő még tanulja a beszédet is, és most van a "anyuci, ez mi?" korszakban, így ha levesz valamit a polcról (alulról) megmondom neki, hogy mi az, visszatesszük, és hogy nem fogdosunk semmit. Persze a következő pillanatban már a másikhoz megy, így alig tudok vásárolni. Tehát ha már 4-5 ilyen rászólás után sem hagyja abba a tapizást (mindig mondom neki, hogy csak mutasd, nem kell levenni a polcról) akkor jön a kézfogás. Mielőtt bemegyünk egy boltba megbeszéljük, hogy nem rohangászik, csak akkor mehet egyedül. Mivel gyerek, nem köthetem oda magam mellé, de azért ne kelljen a bolt másik végében keresgélnem. Ha egyszer is elszalad, akkor kézfogás. Ekkor szokott csak kiabálni, hogy "ejenged, ejenged" erre már nem szólok rá.

Nyilván nem ilyen kiabálásra gondoltál.

Szóval igen, rászólnék, ha kiabálna, rászólok, ha tapizza a dolgokat, ha ugrál, ha szaladgál, és az sem zavar, ha ilyenkor jogosan idegen is rászól. Had lássa, hogy anya nemcsak úgy heppből mondja. Idegennek mindig nagyobb a szava az anyáéval szemben, mert már azon is meglepődik, hogy hozzászólnak. Persze emberi, vagyis gyerekhez méltó hangon. Még nem tapasztaltam negatív rászólást a gyerekre idegen részről, ezért nem is tudom, hogy reagálnám le...

2011. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem leteremteni gondoltam, csak olyan kínos, mikor látom, hogy a bögréket piszkálja. Mindenkinek kellemetlen, mikor ki kell fizettetni valamit. Meg amikor a 30. játékot viszi el az üzlet másik felébe. Olyanra gondolok csak, mint pl. "gyere, visszavisszük a barátaihoz" stb.
2011. okt. 15. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!