Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tegeznétek vagy magáznátok?

Ti tegeznétek vagy magáznátok?

Figyelt kérdés
Ahova járok konditerembe, az a szokás, hogy mindenki tegez mindenkit, kortól/nemtől függetlenül, tehát fel se szokták az emberek ajánlani egymásnak a tegeződést, mert alap dolog. Egyik tanár az iskolámból ott szokott edzeni, az iskolában magázom. Akikkel együtt edz, azokkal tegeződök, és fura lenne szerintem, hogy mindenkit tegezek, őt meg magázom. Ti is tegeznétek?

2018. nov. 21. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Tegezném és megkérdezném, hogy nem baj-e.

Vagy csak magáznám és elkerülném.

Nyilván, ha magázni szeretnéd, nem éreznéd kínosnak.

2018. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Megkérdezed tőle, hogy nem baj-e, ha tegezed.
2018. nov. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Megkérdezed a tanárodat magázva, hogy most mi a teendő, mert nagyon visszás helyzetbe kerülsz így. A válaszától függ a további helyzet, te viszont udvarias és tisztelettudó voltál.
2018. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Fel sem merülne bennem,hogy tegezzem.
2018. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Magáznám, majd szóljon ő ha zavarja.
2018. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Hiába edztek együtt, továbbra is a tanárod. Ne sűllyedj le arra a szintre, hogy engedély nélkül tegezd !!
2018. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Magázd, mégiscsak a tanárod.
2018. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Minél több ember előtt szólítsd jó hangosan Tanár Úrnak, és figyeld a reakcióját! Szerintem zavarba jön, és keres egy másik konditermet. Így továbbra is tegezhetsz ott mindenkit.
2018. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
80%
Egyértelműen magáznám. A tegezés azért terjedt el, mert ismeretleneknek így egyszerűbb, meg vmiféle közösség tagjai, de a tanárodat nagy bunkóság lenne letegezni, ha ő nem ajánlja fel. Megkérdezi is, mert zavarba hozod. Eleve idősebb embertől, vagy hölgytől nem kérdezünk ilyet!
2018. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
#9-es jól írja. Nem is értem, hogy juthat eszébe vkinek letegezni egy tanárt, csak mert nem az iskolában találkoznak. Nekem volt már olyan többször, hogy nem tudtam, hogy magázzak vagy tegezzek valakit, ilyenkor előfordult, hogy önként felajánlotta a magázás hallatán. Pl. egyetemi tanároknál/konzulenseknél más a helyzet, mint középiskolában.
2018. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!