Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tegeznétek vagy magáznátok?

Ti tegeznétek vagy magáznátok?

Figyelt kérdés
Ahova járok konditerembe, az a szokás, hogy mindenki tegez mindenkit, kortól/nemtől függetlenül, tehát fel se szokták az emberek ajánlani egymásnak a tegeződést, mert alap dolog. Egyik tanár az iskolámból ott szokott edzeni, az iskolában magázom. Akikkel együtt edz, azokkal tegeződök, és fura lenne szerintem, hogy mindenkit tegezek, őt meg magázom. Ti is tegeznétek?

2018. nov. 21. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

#8-as vagyok megint. Nem tudom miért kapott 0%-ot a válaszom, de elmagyarázom a helyzetet, ahogy én látom. Ez azért egy nehéz helyzet, mert természetes dolgok mondanak ellent egymásnak.


A konditeremben természetes dolog a tegeződés. Ezért ott az edzőtársat tegezni illik. Az iskolában viszont természetes (most még) a tanárokat magázni. De mi van akkor, ha az a tanár egyben edzőtárs is? Ekkor ellentmond egymásnak a két helyzet.


Mi lehet ilyenkor a megoldás, ha mindkét helyzet fennmarad? 3 lehetséges eset van, egyik sem jó.

1. Az iskolában is tegeződni? Ezt valószínűleg nem engedi a szabályzat, és furcsa lenne a többi tanárnak és diáknak is. Ezért ez nem megoldás.

2. A konditeremben is magázni? Ez sem jó megoldás, mert CSAK ŐT kellene, tehát kivétel lenne a többiek között, és ez meg az edzőtársaknak lenne furcsa.

3. Az iskolában magázni, a konditeremben tegezni? Ez önmagában is ellentmondás, ugyanahhoz az emberhez kétféleképpen viszonyulni, rendkívül képmutató is és bele lehet zavarodni, könnyű eltéveszteni.


A három lehetséges megoldás egyike sem jó, ezért ezt a helyzetet meg kell szüntetni. Ezt pedig úgy lehet, hogy valamelyik fél iskolát vagy konditermet vált. Ha nem vagytok már egy iskolában, akkor lehet a konditeremben is tegezni. Ha nem jártok egy konditerembe, akkor lehet az iskolában továbbra is magázni. A kettő közül konditermet váltani könnyebb.


Tehát vagy a tanárnak, vagy a kérdezőnek kell elmenni a konditeremből, és másik termet keresni. Nem tudom, hogy a kérdező vagy a tanár volt-e ott előbb, de a kérdésfeltevésből úgy sejtem, hogy a kérdező. (Azért fontos ez, mert aki később kezdett el ott edzeni, annak a megjelenése okozta a kínos helyzetet, ezért ő a zavaró tényező, neki kell elmenni.)

- Ha mégis a tanár volt ott előbb (ez az egyszerűbb eset), akkor a kérdezőnek másik konditermet kell keresni. Ilyen egyszerű.

- Ha a kérdező volt ott előbb, akkor a tanárnak kell onnan elmenni, de nem lehet csak úgy mondani neki, hogy eddzen máshol, mert ennek következményei lehetnek az iskolában. Ezért kell másképp jelezni neki, hogy kínos a helyzet. És sok tanár nem szeret iskolán kívül a tanítványaival találkozni, "lelepleződni", ezért a legjobb módszer a konditeremben, mások előtt hangosan az iskolában elvárt módon szólítani. Ettől mindenképpen megszűnik a kínos helyzet. Több eset lehetséges (csökkenő valószínűség szerint):

1. A tanár nem megy többé abba a terembe, ahol összefuthat egy tanítványával. Ekkor csak iskolai találkozás lesz, iskolai megszólítással, egyértelmű lesz a helyzet.

2. A tanár természetes módon reagál, úgy, mint az iskolában, ezzel azt jelzi, hogy a konditeremben is így kell szólítani. De ekkor már az edzőtársak is tudják, mi a helyzet (ezért kell előttük megszólítani a tanárt), így nem lesz kínos csak őt magázni.

3. Ami csak elméleti lehetőség: a tanár esetleg felajánlja a tegeződést. Ilyenkor meg lehet kérdezni, hogy csak a konditeremben-e, és amit válaszol, aszerint kell őt megszólítani.


Ezért az az egyetlen megoldás (a konditerem váltáson vagy a találkozás elkerülésén kívül), amit leírtam a #8 válaszomban is: ott a konditeremben minél több ember előtt jó hangosan úgy szólítani, ahogy az iskolában, és megfigyelni, mit reagál. Nem értem, miért kaptam 0%-ot...

2018. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
Hogy alakult a helyzet?
2018. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
36%
11-es: A konditerem váltás hülyeség. Amúgy ebben az esetben valószínűleg én is magáznám, szerintem a konditeremben a többiek megértenék, hogy ez egy speciális helyzet, hogy ő a tanárod.
2019. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!