Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a jobb: ha köszönök és nem...

Mi a jobb: ha köszönök és nem jön válasz vagy ha oda se nézek inkább?

Figyelt kérdés

Sok munkatársamnak, barátnőm munkatársainak hiába köszönök, leégetnek azzal hogy látványosan nem köszönnek vissza. Valamiféle lenézés az oka, ők irodisták, én karbantartó - munkásruhában!

Például: megyek a folyosón, ott állnak többen, odaköszönök: Sziasztok! És semmi válasz nem jön rá. Ha a barátnőmmel vagyok, úgy a legkínosabb nekem. Ismernek engem, minden egyes nap találkozunk! Beszéltünk is már mindegyikkel többször is, ugye engem hívnak ha javítani kell valamit! Ilyenkor be is mutatkoztam ahogy illik!

A jómodor azt diktálja, hogy köszönjek, így neveltek, de kínos a szituáció, én érzem magam rosszul ilyenkor, mintha én csináltam volna valami rosszat, főleg ha mások is látják az esetet.

Már gondolkodom azon, hogy felveszek egy bunkó stílust és nem is nézek rájuk, csak előre és tovább megyek. Attól is rosszul érzem majd magam, de legalább nem aláznak majd meg.


2018. nov. 28. 20:59
 1/5 anonim válasza:

Ez szerintem is nagyon megalázó. Inkább ahelyett hogy elmész mellettük, mintha észre sem vennéd őket, inkább szólj nekik oda,hogy észrevegyék magukat.

"Nem kell köszönni, az túl illedelmes

lenne"

"Akkor nem"

Utána lehet levegőnek nézni őket.

2018. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szolj semmit.

Ne koszonj es kesz.

Semmi rossz nincs abban,ha nem koszonsz...foleg ezek utan.

Meglasd legkozelebb jol fog esni,hogy nem koszontel :)

2018. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vegyél fel bunkó stílust,köszönj ugyanúgy továbbra is!Azért mert ezek az irodisták tahó pr0lik,te ne legyél az.
2018. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen mindenkivel előfordul, legalábbis velem is. Például nálam így néz ki:


"Jó napot!"


-semmi válasz-


"Akkor nem jó napot!"


de ha rosszabb kedvem van ilyet szólok vissza:


"Akkor b***d meg a k***a a***d"

2018. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En nagyon sokaig koszontem valakinek illedelmesen.

Semmi valasz.

Most csak elmegyek mellette...

Tehat bunko vagyok? Kerem

2018. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!