Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy huszonéves 'jó napot...

Ha egy huszonéves 'jó napot kívánok' köszönéssel üdvözöl, akkor én harmincasként ugyanígy köszönök neki vissza. Ez így helyénvaló? Vagy milyen köszöntést várhat cserébe? (Két házzal odébb lakik, mi pedig pár éve költöztünk ide. )

Figyelt kérdés

Szerintem a 'jó napot kívánok' nem a tegeződési szándék jele. Kicsit furának tartom, mert eddig mindenki mindenhol letegezett mindenkit.

Szóval nem bántom meg, ugye, ha én is egyszerűen 'jó napot kívánok'?



2016. febr. 18. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
persze :) te is jó napot kívánsz :) felnőtt ember, ha ő magáz , te is, de mivel te vagy az idősebb , felajánlhatod hogy tegeződjetek .
2016. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felajánlhatod, de miért ? Nem is ismeritek egymást, alig-alig köszöngettek... akkor meg minek ?

Így ismeretlenül, amikor felajánlod a tegeződést, esetleg azt válaszolja majd: köszönöm, de inkább ne. A tegeződés egy közelebbi, jó ismerősi vagy barátibb viszonyt tételez fel. A tegeződést nem kell erőltetni, kialakul, ha olyan a viszony.

2016. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy bántanád már meg, hát felnőtt emberek vagytok. És amíg az idősebbik nem ad engedélyt, v simán idegenek egymás számára, addig minek tegeződnétek? Hát kérdezd meg, hogy mi lenne, ha tegeződnétek
2016. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!