Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az álláshirdetésekben feltünte...

Az álláshirdetésekben feltüntetett elvárásokat általában véresen komolyan kell venni, vagy van, hogy ezek csak "iránymutatóak"?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miről van szó. Egy biztos, ha megpróbálod, nem veszíthetsz semmit.
2018. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha komolyan veszed, mert nem viccből írják oda. Általában az alapelvárásokat szokták odaírni. Kb 2 hónap alatt kiderül ha valamiben sunyított a jelentkező.
2018. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb cég fel fogja hívni a korábbi munkáltatódat.


Nyilván megfohatatlan dolgokat nem tudnak pontról pontra számonkérni. Pl. Angol szakmai nyelvtudás tesztelésére van hogy előkaparnak valakit hogy interjúztasson idegen nyelven.


Persze ha van 1 év 11 hónap tapasztalatod és kompetes vagy, akkor nyugodtan írd be a 2 évet.

2018. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg nagyban függ attól mi a munka, és mennyire kockázatos, hány szakember futkos szabadon, mennyire nehéz az új skillek elsajátítása...


Pl egy kocsmai munkához tudni kell koktélokat keverni, sört csapolni, használni a kasszát és kávét főzni.

Ha ebből neked mind megvan kivéve a kávé, azt 1 délután alatt meg tudod tanulni (nem leszel profi latte art mester de egy kiskocsmába pont elég ha nem robban az arcodba a zacc. ) A koktél már neccesebb, több mindent kell tudni és ha elszúrod az is drágább. Ennek ellenére ha van 3 év tapasztalat meg minden más profin megy, a több év kávéfőzés után könnyebben rááll a kezed meg az agyad és valszeg a munkaadónak jobban kell a kompentenciád.



Agysebészek esetén pl. 3 év tapasztalat mint szívsebész nem biztos hogy elég 😏

Persze lehet speializációt váltani de nem ilyen könnyedén

2018. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem veszíthetsz, ha megpróbálod, de általában azért nem viccből írják oda. Vagy azért, mert tényleg olyan végzettségű, tapasztalatú egyén kell, vagy azért, mert már megvan a jelölt (ált. az xy unokahúga, fia jelleggel) és beírnak egy csomó teljesíthetetlen elvárást.


Én anno nem hivatalosan HR-esként, de részt vettem egy kisebb cégnél interjúztatásban, és mi nem viccből írtuk ki a feltételeket. Aki úgy jelentkezett, hogy ezeket telibetojta, annak még egy copy-paste válaszlevelet sem küldtünk (láttam pár szép dolgot... kulturális területre kerestünk embert, direkt írtuk, hogy legalább 1 év tapasztalat kulturális vagy művészeti területen... erre írtak olyanok, akik tornatanárok, szakácsok stb. voltak bármilyen ilyesmi jellegű tapasztalat nélkül :D)

2018. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 51zoli válasza:
Az elvárások komolyan vehetők a beígért bérezés csak akkor ha már a kezedben van.
2018. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem arra gondoltam, hogy be sem tudom kapcsolni a számítógépet, de én már programozói állásokra pályázgatok.

Hanem például:

- min. 3 év tapasztal az adott munkakörben (nekem 2 év van, lehúzhatom a rolót akkor?)

- fel van sorolva az összes elvárás, azoknak megfelelek, de Msc diplomát kérnek (értek a dologhoz, de akkor már meg sem hallgatnak, ha nem két évvel koptattam tovább a padot?)

2018. dec. 29. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Így van esélyed bőven.
2018. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kompetens vagy akkor nem gáz.


Írd be úgy hogy folyamatban, vagy ködösíts stb.


Van ahol géppel szűrik az életrajzrokat, és az van a programban, hogy 3 év alatt ne is engedje tovább és ha őszinte vagy, a másik végen élő ember nem is látja az önélatrajzod...


Ha az előző hely előtti helyen csináltál (vagy tulajdonképp más munkakör, de akár csinálhattál is volna) hasonlót, azt is vedd bele 😉


Aztán ha leültetnek a szakemberrel akkor úgyis kiderül hogy kilóg-e a lóláb.

2018. dec. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Suli alatti tanulmányi gyakorlatot is simán beleírhatod a tapasztalatok közé, az is számít. 20 után nem annyira, de ahol 2 vagy 3 számít ott ez is.
2018. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!