Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki vallásos vagy hívő ember,...

Aki vallásos vagy hívő ember, annak kell járni közösségbe?

Figyelt kérdés
Én egy hívő ember vagyok, de introvertált. Nem szeretem azt, ha sok ember van körülöttem! Szeretek egyedül lenni, engem ez nyugtat meg igazán. De így is lehet valaki jó hívő. Nem?? Esetleg, ha más jár ilyen cipőben, az írja le nemét és korát is. :) 27F

2019. márc. 3. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de alapvetően "csapatsport" lenne. Meg ugye a szentséget is "illik" venni néhanapján... Én voltam hasonló cipőben, hogy nem igazán találtam olyan gyülekezetet, ahol jól érezném magam. Veled kb. egykorú vagyok, és a gyülekezetekben mindig nyugdíjasok voltak, meg családosok, saját korosztályom alig.
2019. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az nem probléma, hogy nem egykorúak velem a gyülekezet tagjai! Mint írtam is a kérdésemben, hogy introvertált személyiség vagyok, ezáltal nem szeretem a közösséget nagyon, szeretek egyedül lenni!
2019. márc. 4. 10:05
 3/4 Mansour ***** válasza:
100%

Hát igen, a vallás mindenképp közösségi dolog. A hit viszont nem. Azt meg, hogy ki a "jó hívő" én nem tudnám meghatározni. Nyilván minden vallási közösség alapvetően azt mondja, hogy az, aki hozzájuk jár :)

Én is ilyen cipőben jártam, huszonéves koromban kezdtem komolyabban érdeklődni a vallás iránt, és igazából az riasztott el tőle, hogy közösségbe kellene járni. Most, húsz év elteltével, annyiban változtam, hogy már nem kapok gyomorgörcsöt a közösség szó hallatán, de nem is vágyom rá különösebben, megvagyok nélküle. Nem gyakorlok semmilyen vallást, de a vallás iránti érdeklődés megmaradt, sokat olvasok ebben a témában, illetve tanulmányozom különböző vallások tanításait.

Azt hiszem, hogy működhetne úgy, hogy egyedül, a kisszobádban vagy hívő. Legalábbis, ha komolyan el akarsz köteleződni egy vallás mellett, akkor gyakorolnod is kell azt. Viszont mondjuk a nagyobb történelmi egyházaknál simán lehet úgy gyakorolni a vallást, hogy nem jársz közösségbe. A miséken/istentiszteleteken rész kell venni persze, de azért az nem kifejezetten közösségi tevékenység. Ott nyugodtan elüldögélhetsz magadban. Esetleg hosszabb idő után a papnak, lelkésznek vagy valamelyik buzgó laikusnak feltűnhet, hogy mindig ott vagy, és megkérdezheti, hogy nincs-e kedved részt venni egyéb közösségi összejöveteleken. Akkor vagy megmondod őszintén, hogy nincs, vagy azt mondod, hogy az időd sajnos nem engedi. Szerintem nem fognak tovább csesztetni... :)

2019. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mansour ***** válasza:

Bocsánat:

Azt NEM hiszem, hogy működhetne úgy, hogy egyedül...

2019. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!